Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Radostná seznámení ve StarDanceRadostná seznámení ve StarDance Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 15.07. 2024
Dnes má svátek Jindřich
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Nové přírůstky v ZOO Jihlava

9. 10. 2011 | ZOO Jihlava
Již třinácté mládě porodila 29. září zasloužilá matka – třicetiletá samička scinka šalamounského (Corucia zebrata) v teráriu jihlavské ZOO.  Po narození mládě měřilo 32 cm a vážilo 107g. Tento druh patří mezi vejcoživorodé ještěry, samice rodí jedno mládě.

Scink šalamounský je největším druhem scinka, dorůstá velikosti přes 60 centimetrů, zhruba polovinu délky tvoří ocas. Obývá lesnaté a křovinaté oblasti deštných pralesů na Šalamounových ostrovech, převážnou část života tráví v korunách stromů (proto je nazýván také scink stromový). Silným chápavým ocasem se přidržuje větví, na zem slézá jen výjimečně. Mládě je k vidění v expozici scinků šalamounských v pavilonu Exotária společně s rodiči a několika sourozenci.

Nové přírůstky v ZOO JihlavaNový přírůstek hlásí také Amazonský pavilon – 23. září se vylíhla tři mláďata leguánům kubánským (Ciclura nubila). Sedmnáctiletí rodiče Pilon a Cabo přišli do Jihlavy v roce 1996 z privátního chovu a odchovali již přes 20 mláďat. Malí leguánci žijí zatím skrytě v zázemí terária, mají se ale čile k světu.
Domovinou leguána kubánského je Kuba a přilehlé ostrovy, je převážně býložravý, jen tu a tam si zpestří jídelníček drobnými plazy nebo bezobratlovci.

Samička krokodýla čelnatého jménem Key, která tvoří pár s krokodýlem Roccem již více než třicet let, nakladla 22. září ve svých padesáti letech 10 vajec. Je to milé překvapení pro všechny, kteří si mysleli, že jihlavský krokodýlí pár (bezpochyby jeden z nejstarších v ČR) je již v krokodýlím důchodu. Vzhledem k tomu, že doba inkubace u tohoto druhu trvá zhruba 3 měsíce, mohou se chovatelé i návštěvníci těšit na originální dárek pod stromeček!

Zdroj: Zoo Jihlava

Alena B.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !