Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.01. 2018
Dnes má svátek Ilona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zoo Praha poctila Krále komiků

7. 05. 2011 | ZOO Praha
V pražské zoo byla v sobotu 7. května odhalena pamětní deska Vlasty Buriana a jeho lachtanů. U příležitosti 80. výročí Zoo Praha začíná v neděli cyklus odpoledních setkání u čaje s pamětníky.

Vlasta Burian daroval v roce 1934 Zoo Praha její první lachtany – Batula a Hýtu. Návštěvníci si připomněli tuto významnou událost v sobotu 7. května 2011
 
Bronzovou pamětní desku, na které jsou ztvárněni slavní lachtani, které získal Burian z Ameriky od slavného německého obchodníka Hagenbecka, darovala pražské zoo Společnost Vlasty Buriana. K jejímu odhalení došlo za účasti ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka, zástupce Společnosti přátel Vlasty Buriana Pavla Holíka a spisovatele Ondřeje Suchého v sobotu 7. května ve 13 hodin u expozice lachtanů.
 
Králi komiků za jeho mecenášství symbolicky poděkovali také současní lachtani, chovaní v Zoo Praha - samec Meloun, samice Julinka, Abeba a Bára -, kteří předvedli svůj um v rámci komentovaného cvičení.
 
Slavnostní akci, která probíhala v rámci oslav 80. výročí Zoo Praha, obohatila ve 14 hodin autogramiáda knihy Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské zoo.

80letou historii si připomene Zoo Praha i v neděli 8. května, kdy začne cyklus setkávání s pamětníky zvaný Odpolední vzpomínání u čaje. Cyklus pamětnických povídání bude probíhat vždy první neděli v měsíci v Kavárně Černohouska vždy od 16 hodin. První téma - v neděli 8. května - prozradí: Jak se dělá zoo. Zavzpomíná mj. zoolog Jiří Volf.

FOTO – Slavnostní odhalení pamětní desky v Zoo Praha (foto: Tomáš Adamec)Zdroj: ZOO Praha

Mirka Bali
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !