Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ondřej Hejma kmotrem kuskuse

19. 08. 2010 | ZOO Praha

V neděli 22. srpna pokřtíme v Zoo Praha mládě kuskuse pozemního. Kmotrem bizardního vačnatce se stane zpěvák a skladatel Ondřej Hejma. Křest se uskuteční  u Vzdělávacího centra Zoo Praha ve 13.00 hodin.  

 

„Křty zvířat by se měly stát pravidelnou součástí programové nabídky Zoo Praha,“ říká ředitel Miroslav Bobek. „Návštěvníkům chceme umožnit, aby se lépe seznámili s našimi exkluzivními či neprávem opomíjenými mláďaty.“

 

Kuskus pozemní je stromový vačnatec obývající Austrálii a Novou Guineu. Končetiny má přizpůsobené ke šplhání, v čemž mu pomáhá i ovíjivý ocas. Živí se rostlinnou potravou, kterou získává v korunách stromů. Samice jsou březí zhruba 19 dní, poté rodí běžné jedno mládě.

 

Naše mládě se narodilo 3. března 2010 rodičovskému páru, který od roku 2005 úspěšně odchoval již 9 mláďat. K vidění bude s celou rodinou v pavilonu Indonéská džungle. 

 

 

FOTO – Kuskus pozemní (foto: Pavel Brandl)


Zdroj:ZOO Praha

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Hromada zlaťáků