Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Kdy se slaví Halloween v roce 2017?Kdy se slaví Halloween v roce 2017? Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 22.10. 2017
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Křtiny mravenečníka

20. 05. 2011 | ZOO Olomouc
Mravenečníky čtyřprsté chová olomoucká zoo od roku 2003. První mládě přišlo na svět až po třech letech chovu těchto zajímavých chudozubých savců v zoo. Byl to samec Indy, který se narodil 12. 8. 2006. Rodiči se stali první chovný pár žijící v olomoucké zoo Tama a Dart.

Na další mládě si museli chovatelé v olomoucké zoo počkat více jak tři roky. Samice Tama přivedla na svět 16. listopadu 2009 svého druhého potomka, samičku Taru.

Jejím otcem je Jaris, narozený v Dortmundu. Téměř o rok později přišla na svět další samička Tessa. Narodila se 7. 11. 2010. Otcem je opět Jaris.
Velkým překvapením pro chovatele bylo narození dalšího mláděte 28. března 2011. Matkou se stala teprve šestnáctiměsíční samička Tara.  Otcem nového mláděte, rovněž samičky, je Dart. Mladá matka nejdříve nevěděla, co si má s mládětem počít, rychle se však přizpůsobila a nyní již o svého potomka vzorně pečuje.

Po narození mělo mládě hmotnost 437 gramů, tři dny poté již 471 gramů. Návštěvníci je však ještě nějakou dobu neuvidí, protože matka je s mládětem ukryta v porodním kotci, vzdáleném v zákulisí expozice.  Chovatelé nechtějí nic riskovat, a proto zasahují do péče o mládě jen minimálně.
 Za posledních dvanáct měsíců se mravenečník čtyřprstý narodil pouze ve čtyřech evropských zoo. V Dortmundu, Magdeburgu, Frankfurtu a v Olomouci z toho v olomoucké zoo během jednoho roku přišla na svět dokonce dvě mláďata.
 
19. května 2011 se konají křtiny nejmladšího mláděte. Na jméno nejmladšího člena skupiny mravenečníků čtyřprstých byla vyhlášena soutěž. Z asi čtyř set návrhů bylo vybráno jméno Dorotka. Vyhráli žáci 7. a ZŠ Holice v Olomouci, kteří přišli Dorotce popřát, předat dárek a slavnostně ji pokřtít.
Zdroj: ZOO Olomouc

Gabriela Straková
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Stříbrňáky