Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Koně Převalského úspěšně zvládli náročný transport do Mongolska

16. 06. 2011 | ZOO Praha
Jeden hřebec a tři klisny dorazili v pořádku do Khomiin Talu, kde posílí nejmenší ze tří volně žijících populací koní Převalského v Mongolsku. Matyáš, Kordula, Lima a Cassovia poprvé vstoupili do země svých předků ve středu krátce po 8. hodině LSEČ.

Na mezinárodní letiště v mongolském Khovdu je přepravil vojenský dopravní letoun CASA C-295M. Zaměstnanci ZOO Praha je spolu s pracovníky Association pour le cheval se Przewalski: TAKH přeložili v transportních bednách na nákladní automobily značky UAZ. Poté koně čekala téměř třistakilometrová cesta do rezervace Khomiin Tal na západě Mongolska, která trvala dvaadvacet hodin.

„Transport byl velmi náročný,“ uvedl Miroslav Bobek, ředitel ZOO Praha a iniciátor projektu. „To, že se vše podařilo, je obrovský úspěch, na kterém má lví podíl náš veterinář Roman Vodička a zoolog Jan Marek, ale i piloti letounu CASA či mongolští řidiči, kteří koně přepravovali nesmírně obtížným terénem. Koně Převalského úspěšně zvládli náročný transport do MongolskaPražská ZOO je po šesti letech první organizací na světě, která úspěšně realizovala transport koní Převalského do země jejich původního výskytu. Je to – doufám – ten nejlepší dárek k jejímu 80. výročí.“

Všichni čtyři koně vyběhli z transportních beden v připravené aklimatizační ohradě bez sebemenších obtíží. Klisnu Kordulu vypustil jako první ze čtyř koní ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek, hřebce Matyáše Evžen Kůs, vedoucí mezinárodní plemenné knihy koní Převalského. Limu a Cassovii pak zástupci mongolské strany.

Nyní koně čeká několik měsíců, během kterých si budou zvykat na mongolské klima. Přes ohradu se budou postupně stýkat s dalšími 24 členy stáda žijícího v rezervaci Khomiin Tal.

Zdroj: Zoo Praha

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !