Po získání nové chovné skupiny šesti jedinců agamy hardún (Laudakia stellio) se podařilo poprvé od založení terárií v zooparku tyto ještěry rozmnožit. Agama hardún je jediným zástupcem čeledi agamovitých vyskytující se v Evropě. Je tmavě zbarvená se žlutými skvrnami a dorůstá velikosti 35 cm.
Poddruh agamy chovaný v chomutovském zooparku obývá sever Saudské Arábie, Sinaj a jižní Jordánsko. Živí se hmyzem a jeho larvami. Zdržuje se většinou na skalnatých místech, na zdech, v olivových hájích, v zahrádkách apod. Obratně šplhá na stromy a úkryty si vyhledává v jejich dutinách nebo v jeskyních mezi kameny.
Agamy se páří krátce po zimování a zhruba za 40 dní naklade samice 5 až 12 vajíček, které zahrabává do země. V lidské péči, při umělé inkubaci vajíček, se 9 centimetrů dlouhá mláďata líhnou po 65 – 75 dnech. V zooparku se do pondělního rána vylíhlo 10 mláďat. Agamy pohlavně dospívají mezi prvním a druhým rokem života. Část odchovaných mláďat pravděpodobně rozšíří chovnou skupinu zooparku, ostatní budou nabídnuty jiným chovatelským subjektům.
V současné době jsou mláďata umístěna v zázemí terárií.