Ústecká zoologická zahrada se může pochlubit dalšími přírůstky. Tentokrát se jedná o obyvatele pavilonu exotária, oba druhy patří mezi primáty a jejich mláďata se v zoo díky péči chovatelů rodí již pravidelně.
První mláďata se narodila 4. února 2011 nejmenším opičkám na světě, což jsou kosmani zakrslí. Dospělí jedinci dosahují hmotnosti okolo 130 gramů, jejich mláďata váží 12 – 15 gramů. Čerstvě narozená dvojčata doplnila celkový počet na konečných jedenáct zvířátek, přičemž celou skupinku tvoří rodičovský pár a jejich mláďata různého stáří. Role matky se omezuje „pouze“ na porod a kojení, péči o čerstvě narozená mláďata následně přebírá hlavně otec a starší sourozenci. Ti se o malé drobečky starají, čistí je a nosí je na zádech. Kosmani připomínají způsobem pohybu veverky, běhají po větvích a skáčí z jednoho místa na druhé. Spatřit mláďata, která jsou pevně přitisklá u rodičů či sourozenců, znamená, že návštěvníci musejí pozorně sledovat záda všech členů skupiny a strávit u jejich expozice delší dobu.
Také u druhého přírůstku, tamarínů pinčích, to má samice jednoduché, neboť péče o mláďata probíhá podobným způsobem. Jejich mládě se narodilo o čtyři dny později, jeho rodina čítá pět členů a stará se o ně hlavně samec. Tamaríni pinčí jsou velice atraktivní, protože se pyšní kšticí dlouhých bílých chlupů. Díky ní se v německém jazyce nazývají „opice Lisztova“, neboť prý připomíná slavného skladatele Ference Lizsta. Tento druh tamarína patří v současné době mezi kriticky ohrožené druhy, počty dospělých jedinců se ve volné přírodě odhadují na pouhých 2.000 kusů. Příčinou prudkého poklesu je zejména kácení tropických pralesů a zakládání zemědělských plantáží.