Byla sotva poloviční, protože výběhy se kvůli novým stavbám ten rok omezily na polovic. Celý rok jsme se dychtivě chodili dívat, jak stavba pokračuje, jak rostou jednotlivé pavilony a nové výběhy. Koukali jsme, jak se rodí základy, zaráží nosné sloupy a dělá střecha. A pak se začala svážet nová zvířata.
Nejprve přijel sameček žirafy Rotschildovy, pak hrošík liberijský, potom dostal žirafák kamaráda. A v létě připutovala tři mláďata levharta. Konečně se v červenci brány otevřely.

Přibyli exotičtí ptáci z Afriky. Ale hlavně máme ubikace pro žirafy, které se dají projít zevnitř a podívat se na ně seshora, i když nejsou venku.
Moderně postavený dřevěný pavilon hrošíků připomíná flóru v Africe a s křikem ptáků si připadáte, že jste na chvíli odcestovali na jih.
A když máte štěstí, uvidíte hrocha rochnit se v jeho polovině tůně.
Vše se dá pozorovat venku ve velkém vyhlídkovém pavilonu, můžete si sednout na celé hodiny. Směrem k východu vás čekají malí hraví levharti.
Bohužel už jen dva. Ten třetí zahynul během oslav otevření.
Udávil se při krmení v den otevření zoo. Bohužel v euforii oslav si toho ošetřovatel všiml až pozdě.
Ale jinak to byl božský zážitek.
Užili jsme si krásné odpoledne v přírodě uprostřed města.
V současné době nám v létě přibyla mláďata levharta sněžného.
Naším největším tahákem jsou samozřejmě medvědi.
U jejich výběhu je plno od jara, kdy se probudí, až do podzimu, než se uloží k zimnímu spánku. Přijďte se ale do plzeňské zoo přesvědčit sami. Je to bombastické místo pro výlet i vycházku jen tak.
19692410 - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz