Richard je bezesporu jedním z nejkrásnějších stříbrohřbetých samců gorily nížinné v Evropě. Je velice populární a nebylo tedy žádným překvapením, že se nakonec stal hrdinou a vítězem projektu Odhalení. Váží kolem 156 kg, je velký a svalnatý. Jeho monumentální postava budí respekt. Přesto je spíše klidné povahy. Nerad se zapojuje do šarvátek. Některé ze samic mají daleko
větší sebevědomí než on - Richard se velmi nerad vyrovnává s novými věcmi nebo s jakoukoliv změnou v denním režimu.Je otcem Moji, Tatua a Kiburiho. Právě v těchto dnech porodila i samice Bikira, která přišla do pražské zoologické zahrady v listopadu minulého roku. Poslední přírůstek do gorilí rodiny však přinesl zklamání. Bikira se bohužel o mládě nezajímá, proto bylo chovateli odebráno a umístěno do inkubátoru. O jeho osudu se bude mluvit na čvrteční tiskové konferenci v ZOO Praha. Richard je jinak skvělým tátou, který dobře vede celou rodinu. Všechna mláďata má rád a hezky si s nimi hraje, leckdy provokuje ke hře i samice.
Gorilí samec Richard se narodil 9. listopadu 1991 ve Frankfurtu nad Mohanem. Z tamější zoologické zahrady odešel ve věku šesti let do skupiny samců v Paington ZOO. Z Velké Británie pak začátkem listopadu 2003 přicestoval do ZOO Praha.
Kdy změníme letní čas na zimní v roce 2025?
Bramboráky - nejoblíbenější recepty
Hrajte s námi SUDOKU online !
Školní rok a školní prázdniny v roce 2025/2026











