Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zoo Jihlava slaví přírůstek v chvostaní rodině

5. 03. 2011 | ZOO Jihlava

Opravdový dárek z lásky, dostal 16. února 2011 samec chvostana bělolícího v Amazonském pavilonu jihlavské zoologické zahrady. Jeho družka mu dva dny po svátku svatého Valentýna porodila zdravé mládě. Chovná skupina se tak rozrostla na celkem pět zvířat. Nyní tvoří rodinu dospělý chovný pár, dva jejich odrůstající synové a čerstvě narozené mláďátko zatím neznámého pohlaví.


Rodiče se v jihlavské zoo potkali v roce 2008, kdy bylo samci pět let a samičce, dovezené z Francie, čerstvé dva roky. Dnes se jedná o zkušený pár, který si při péči o mládě ochotně pomáhá. Ve volné přírodě lze spatřit chvostanchvostana bělolícího v Jižní Americe (Venezuela a Brazílie), své jméno získal díky výraznému chundelatému ocasu, který ho od ostatních opic na první pohled odlišoval. Samce lze od samičky lehce rozeznat - je černý s bělavou maskou na obličeji, zatímco samice má šedohnědou srst a tmavý obličej.


I přes svůj neohrabaný vzhled se chvostani pohybují po větvích velice obratně. Živí se převážně plody, semeny nebo listy. Žijí v malých rodinných skupinách, kde mláďata zůstávají s rodiči až do své dospělosti.


Zdroj: ZOO Praha

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !