Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.01. 2018
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zima – sníh, mráz a… krmítka!

30. 01. 2011 | Vaše příběhy

Zima – toto roční období je buď nejoblíbenější nebo nejméně oblíbené. Snad žádné jiné nemá tolik odpůrců a zastánců. K těm, kteří zimu milují, patří bezesporu lyžaři. Byli by nejradši, kdyby zima trvala aspoň půl roku a kdyby se z oblohy nepřestával sypat čerstvý prašan.

Naopak řidiči, ti by zimu nejradši zrušili. Každé ráno, když na parkovišti před svým domem najdou místo svého auta velkou hromadu sněhu, hlasitě klejí. Nezbývá jim však nic jiného, než chopit se smetáčku a škrabky na led a dát se do práce…

Z tuhé zimy nejsou nadšená ani mnohá zvířátka. V zimě mají nedostatek potravy a potřebují přikrmovat. Lesníci plní krmelce voňavým senem, kaštany a žaludy… Přikrmovat ale musíme nejen lesní zvířátka. Zapomínat bychom neměli ani na ptáky. Na našem balkóně krmítko není a právě to jsem se letos pokusila napravit. Jak to vše nakonec dopadlo, to se dozvíte v následujícím textu.

Vše začalo zhruba uprostřed prosince, když jsem se jednoho dne vydala do zverimexu, abych svým zvířátkům donesla něco dobrého k snědku... Ve zverimexu jsem se dozvěděla, že každý zákazník, který tuto zimu nakoupí nad tři sta korun, dostane ke svému nákupu zdarma lojovou kouli pro sýkorky. Akce jsem samozřejmě využila a místo pár pamlsků jsem si nakonec domů odvezla (krom jiného) desetikilový pytel granulí…, kouli jsem pak sýkorkám zavěsila na balkón.

Ptáci byli nadšení a kouli brzy snědli. Po pár dnech jsem si řekla, že bychom si měli pořídit krmítko. Nedlouho poté, co jsem začala uvažovat o koupi krmítka, jsme se s manželem vydali nakupovat do hobbymarketu. Když už měl manžel ve vozíku vše, co chtěl koupit, zavedla jsem ho do uličky, kde byla v regálu naskládaná krmítka a řekla jsem: „Co kdybychom koupili krmítko?“ Manžel neřekl ani půl slova, vzal si jedno z krmítek do ruky a pečlivě si ho prohlédl. Pak se podíval na jeho cenu a vytřeštil na mě oči: „Tak tohle kupovat nebudeme.“

Poté vrátil krmítko do regálu, chopil se nákupního vozíku a šel se postavit do fronty k pokladně. Krmítko opravdu nebylo nejlevnější, a tak jsem na manžela nenaléhala. Cestou z obchodu jsem ale poznamenala, že ve zprávách jsem slyšela, že má být letos tuhá a dlouhá zima a že je naší „povinností“ se o ty nebohé ptáčky postarat… Manžel dělal, že mě neslyší. Druhý den jsem však řekla to samé, sněžilo a teplota se pohybovala hluboko pod nulou. Třetí den jsem se manžela zeptala, jestli teda to krmítko vyrobí a dostalo se mi této odpovědi: „Jestli chceš, tak si to krmítko pro ptáky kup!“ Jeho svolení jsem sice nepotřebovala, ale přece jen jsem byla ráda, že manžel nakonec „souhlasil“.

Následující den jsem byla rozhodnutá stavit se v obchodě a koupit krmítko. Pak jsem ale musela svůj názor změnit… Šla jsem zrovna z práce a z dáli jsem pozorovala dům, ve kterém žijeme… Jedna, dvě… počítala jsem v duchu… devět, deset! Přesně tolik jsem napočítala na našem domě krmítek! Krmítko jsem tedy nekoupila a manželovi jsem k večeři udělala výbornou sekanou… O krmítku pro ptáky už jsem raději vůbec nemluvila. V našem městě si opeřenci na nedostatek potravy rozhodně stěžovat nemohou, i když na našem balkóně byste krmítko nenašli…

 

Ema K. – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
On je problém spíš v tom že když takhle člověk přikrmuje ptáky, tak se tam naučí i dravci a létají si tam jako do ledničky. Takže kolikrát v v představě dobrého skutku přijdou ptáčci o život. Bohužel Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles