Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Za žirafátkem do Zoo Praha

27. 07. 2010 | ZOO Praha
Již od středy mohou návštěvníci Zoo Praha vidět žirafí mládě, které se tu narodilo v sobotu v podvečer. Překrásně zbarvený sameček je synem jedenáctileté Nory – jedné z osobností kampaně Seznamte se! Současně jde o první mládě žirafy Rotschildovy narozené letos v pražské zoologické zahradě.

Nora je již zkušenou matkou. V pražské zoo, kde se sama narodila, přivedla na svět již čtvrté mládě a kromě prvního všechna zdárně odchovala. Otcem je desetiletý samec Johan, který tak má v Zoo Praha již dvanácté mládě.

Na rozdíl od předešlých porodů si tentokrát Nora dávala na čas.

„Chovatelé byli již déle než měsíc opakovaně v pohotovosti,“ říká zoologický náměstek Zoo Praha dr. Jaroslav Šimek, „nicméně až do sobotního odpoledne se vždy jednalo o plané poplachy. První nožička mláděte se objevila před půl čtvrtou, po deseti minutách následovala druhá. Další dvě hodiny byly střídavě ve znamení opakovaných kontrakcí a chvil odpočinku. V půl šesté si Nora dokonce na dvacet minut lehla, což nebývá u žiraf pravidlem. Před půl sedmou se objevila hlavička. Dramatický byl závěr porodu, kdy mládě zůstalo v porodních cestách několik vteřin zaklíněné za zadní část těla. Konečně v 18.51 porod úspěšně skončil.“

Kmotrou malého žirafáka by se měla stát zpěvačka Lenka Dusilová, které před časem tuto výsadu v přímém televizním přenosu slíbil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

FOTO:
01 - Nora v první fázi porodu, kdy jsou vidět jen přední nožičky. (foto: Jaroslav Šimek)
02 - Až po dvou hodinách se objevila hlavička. (foto: Jaroslav Šimek)
03 - V 18:51 si novopečená žirafí máma i chovatelé mohli oddechnout – mládě bylo na světě, sice trochu zamotané, ale plné síly. (foto: Jiří Trojánek)
04 - Jako správná a zkušená matka okamžitě zahrnula Nora mládě potřebnou péčí. (foto: Jaroslav Šimek)
05 – Následující den je již mládě pevné v kolenou, od mámy Nory se ale nehne ani na krok. (foto Jaroslav Šimek)
 
Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Za žirafátkem do Zoo Praha:

Za žirafátkem do Zoo Praha
Za žirafátkem do Zoo Praha
Za žirafátkem do Zoo Praha
Za žirafátkem do Zoo Praha
Za žirafátkem do Zoo Praha
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !