Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Se psem je život jednodušší

8. 12. 2010 | Vaše příběhy

Odmalička miluji zvířátka. Vždycky jsem snila o tom, že jednou dostanu koně, anebo že mi naši koupí pejska, po kterém jsem toužila celý život. Avšak maminka o tom nechtěla ani slyšet, ačkoliv jsme měli dům se zahradou. Moc jsem se kvůli tomu trápila. 

Až jednou, v mých 10 letech,  mamka přišla z práce domů s tím, že její kolegyně z práce bude mít štěňátka. Byl to sice trpasličí jezevčík, ale to vůbec nevadilo, protože rasa byla to poslední, na čem by mi záleželo, a i když bych radši většího pejska, když maminka oznámila, že si ho tedy od ní vezmeme, málem jsem umřela štěstím.

 

Z Bertíka se stal pěkný rošťák. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem na jeho výchovu byla ještě moc malá nebo tím, že to byl tvrdohlavý jezevčík nebo nejspíš obojím, každopádně – dával nám pěkně zabrat. Ke kousnutí nešel daleko, neměl rád malé děti a byl neposlušný. Přesto se z něho stala nedílná součást naší domácnosti, a měli jsme ho všichni moc rádi. Hlavní jeho problém ale byl, že se neustále snažil utéct (ať už honit slepice či za jinými psy), a ačkoliv všechny díry na zahradě byly zajištěné – vždycky přišel na nějaké řešení, jak by se mu to podařilo. Utíkání se mu však stalo osudným a jednou, když s ním šel prastrýc, nejmilejší člen mojí rodiny, kterého jsem nadevše milovala, na procházku, Bertík mu utekl a v jeho pouhých 7 letech ho přejelo auto. Když jsem přišla ze školy a viděla ho, málem mě ranilo. Byl to otřesný pohled. Můj miláček byl po smrti. 

Strýček z toho byl, stejně jako celá rodina - možná víc - s přihlédnutím k jeho věku, hodně špatný a do dvou let zemřel také. Nevím, ale    dodneška si nemůžu odmyslet tu věc, že – přestože byl strýček už starý, kdyby tu Bertík byl – i on by se snad dožil věku vyššího. To se ale nikdy nedozvíme.

Ať byl můj první pejsek jaký chtěl, neposlouchal, kousal, povyšoval se nad nás nade všechny a byl to rebel rebelů, jsem si jista, že i za svůj krátký život nám stihl hodně dát a jsem přesvědčena o tom, že si svůj živůtek s námi užil a za mnohé mu děkuji. Především, že více než zpříjemnil stáří mému strýčkovi, který s námi celý život žil, protože neměl vlastní rodinu a ukázal mu, že život s parťákem je přece jen lepší.

Na Bertíka ani na strýčka nikdy nezapomenu a vždy, když na ně myslím, tak si říkám, že teď sedí spolu někde na obláčku a koukají na nás.

Se vzpomínkou, panička a milovaná neteř Hanďa.

 

BabySharon - čtenářka 

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Danulinka:
Ujišťuji, že jsi to nemohla opravdu nikde číst:D - psala jsem to vlastním perem a není to ani žádným článkem inspirováno....
Obrázek uživatelky
profil
to někde četla??!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles