Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Novým přírůstkem v Podkrušnohorském zooparku je losí slečna Annabel

1. 06. 2011 | ZOO Chomutov
Ve čtvrtek 26. 5. 2011 se v zooparku v Chomutově narodilo mládě losa evropského. Mláděti i matce se daří dobře. Otcem je pětiletý Atila, narozený v Zoo Insbruck. Krásná losí slečna Annabel se hned po narození stala kandidátkou do soutěže o nej mládě českých a slovenských zoologických zahrad s názvem Babyzoom.

Pokud se Vám Annabel líbí, hlasujte pro ni na Facebooku na stránce Unie zoo. V soutěži Babyzoom můžete vyhrát jedinečný zážitek mezi zvířaty v některé ZOO u nás či na Slovensku. Pokud se rozhodnete dát hlas právě Annabel, zařadíme vás navíc do slosování o bonusovou cenu Podkrušnohorského zooparku.

Losy evropské chová zoopark v Chomutově už od svého založení. V současné době je v chovné skupině jeden samec, dvě samice a malá losice Annabel. Novým přírůstkem v Podkrušnohorském zooparku je losí slečna AnnabelVe volné přírodě obývají losi rozsáhlá území Skandinávie, Polska a celou severní Evropu. Ve střední Evropě byl los v 15. století vyhuben, dnes se však ojediněle vyskytuje i na našem území, kam proniká ze severní části Evropy. Je celoročně chráněný. Paroží losího býka může vážit až 20 kg a dosáhnout rozpětí 160 cm. Tvarem připomíná lopaty. Losi ho každý rok shazují. Dospělosti dosahují losi ve 2,5 letech a celkově se dožívají až 20 let.

Zdroj: Podkrušnohorský zoopark Chomutov

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.



NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky