Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Moje činčily

12. 03. 2011 | Vaše příběhy
Když mi bylo tak kolem 11 let, tak jsem pořád od maminky slyšela, že se jí moc líbí  činčilky a vždycky si nějakou přála. Jenže se jí to zdálo být drahé, a když si přečetla, že to musí mít prostor, tak bychom to neměli kam dát. Já v tu dobu vůbec nevěděla, oč jde a jak taková činčilka vypadá. Když jsme se přestěhovali, tak nevím jak, ale asi jsem někde uviděla fotku té činčilky, a najednou jsem se o ně začala zajímat.

Každý den jsem seděla pár hodin u počítače a na internetu hledala všechno o činčilách, jakou mají mít stravu, kolikrát týdně a popřípadě kolikrát měsíčně jim vyčistit klec, jak se o ni starat a kolikrát denně ji pouštět běhat, protože činčilky potřebují mít veliký prostor. Takže velice prostornou klec a alespoň každý den aby se měla kde proběhnout. A také, že když je sama, tak že se lépe ochočí a zvykne si na lidskou ruku, ale zase neudělá tolik činčilích kousků, jako když je v páru. Nejlepší je mít samičku a samečka, ale pokud nechcete mladé, tak jen dvě samičky. Nebo dvě samičky a jednoho samečka, protože kdyby to bylo obráceně, tak oni ti dva samečci se o tu samičku budou prát.

A jak jsem takhle pořád studovala a prohlížela fotky, tak mi to nedalo. Blížily se totiž Vánoce, a já nevěděla, co si přát od bráchy. A tak mu moje maminka řekla, že bych si přála činčilku. A asi tak zřejmě dva týdny před Vánocemi jsem přijela domů z Liberce a viděla jsem na stole činčilí granule, takže mi bylo jasný, že i tam někde bude schovaná činčilka. A taky že byla. Byla normální standardní barvy a byla úplně rozkošná a ještě dočista malinkatá. Hrozně moc jsem si ji oblíbila. A to víte, že jsem potom toužila ještě po párečku a po činčilích mláďátkách.

Takže jsem si v inzerátu našla jednu paní a jednoho dne jsme za ní s taťkou a Rozinkou ( tak se činčilka jmenuje), vyrazili. Chvilku se seznamovaly, zdálo se být všechno v pořádku. Tak jsme si Myšku vzali. Teď je z něho taková krásná kulička. Když jsme je přivezli domů, tak se chvilinku praly, než si na sebe pořádně zvykly. A potom to už bylo dobrý.

Po prvé se pářily a hned měly tři mladé. Potom se spářily hned zas, než jsem je stačila oddělit, a to měly dvě a potřetí už snad naposledy jen jedno. Teď je mám rozdělené, protože už lidi moc ty standardy nechtějí. Mám ještě jednu kamarádku, a ta bydlí v Jaroměři, a má přibližně 7 činčil. A jednu jsem od ní dostala, jmenuje se Beruška, má bílou barvičku a bude jí rok. Rozince a Myškovi jsou přibližně tak tři roky. Jsou to moji mazlíčkové.

Barusska - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
ano, ano... naprosto souhlasím..jsou roztomilí a jak..taky jsem vždy chtěla činčilu a když sem jí konečně měla, musely sme si pořídit samečka a samozřejmě sme měly činčilátka..strašně ráda sem se na ně v noci dívala jak dělaj kraviny v kleci a jak se koupou a co vlastně dělaj.. měla sem je asi dva nebo tři roky a teď mi zjistily alergii na prach a vadí mi když se s nima pomazlím ty chlupy obalené pískem.. takže to teď rozprodávám ale máš pravdu.. standardy už nikdo moc nechce.. neporodávala by je kdybych neměla potíže s dýcháním..milovala sem je...
Obrázek uživatelky
profil
Jsou to roztomilá zvířátka, já jsem měla doma jako dítko křečka.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
ja by som ich nechovala
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík jsem měla jako holka morčátka, tenkrát činčily tolik nebyly. Měla jsem první Pepinu a ta byla ochočená, úžasné zvířátko.
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík činčilky jsou moc pěkná zvířátka...nedávno na burze jsem se s nimi seznámila blíž a hladila si je Smajlík jsou to krásní mazlíčkové
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles