Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Slůně, chlouba ostravské ZOO, se s gustem vyválelo v blátě

8. 06. 2011 | ZOO Ostrava
Sloní samička narozená 12. dubna 2011 si pobyt ve venkovním výběhu náležitě užívá. Dovádí, běhá kolem mámy, zlepšuje svou techniku uchopování větviček, sena nebo zeleniny a prozkoumává okolí. Mezi její oblíbené aktivity patří nově i bahenní koupel v blátě, které se ve výběhu udělalo po vydatných deštích.

Bahenní koupel je pro slony důležitá kosmetická procedura, která chrání jejich kůži před ostrým sluníčkem, nepříjemným hmyzem a dalšími kožními parazity. V neposlední řadě je pro ně bahnění i velkou zábavou… Zatímco se malá samička s radostí válela v blátě, její máma Johti se krmila u betonové roury, do které jí ošetřovatelé schovali ovoce, zeleninu a větve. Betonová roura stejně jako bahniště, drbadla a další prvky ve venkovním výběhu i uvnitř pavilonu slouží k zabavení slonů a podpoře jejich přirozených schopností. Všechny tyto aktivity vedou k obohacení života zvířat chovaných v lidské péči (tzv. enrichment).Slůně, chlouba ostravské ZOO, se s gustem vyválelo v blátě

V přírodě jsou zvířata neustále zaměstnávána různými činnostmi spojenými se získáváním potravy, hledáním partnera, péčí o mláďata, obranou před predátory… Moderní zoologické zahrady se snaží tyto přírodní podmínky zvířatům co nejvíce přiblížit, a proto jim ošetřovatelé zajišťují dostatek činností tříbících jejich smysly a přirozené schopnosti. ZOO Ostrava začala s programem jako jedna z prvních zoologických zahrad v České republice už v roce 2002 u šimpanzů. Později se enrichment zavedl i u dalších zvířat, jako jsou medvědi, kočkovité šelmy či právě sloni.

Pro Johti je momentálně největším obohacením jejího života malá samička, o kterou se příkladně stará, ale ráda využívá i další pro ni připravené aktivity.
Připomínáme, že se stále můžete zapojit do hlasování o pojmenování slůněte. Anketu najdete na webových stránkách naší ZOO (ve spodní části) a ve hře jsou tato jména: Anjuli (indické dívčí jméno), Rashmi (paprsek), Sundara (krásná), Tara (hvězda), Yala (místo, odkud pochází matka Calvina).


Zdroj: Zoo Ostrava

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Slůně, chlouba ostravské ZOO, se s gustem vyválelo v blátě:

Slůně, chlouba ostravské ZOO, se s gustem vyválelo v blátě
Slůně, chlouba ostravské ZOO, se s gustem vyválelo v blátě
Slůně, chlouba ostravské ZOO, se s gustem vyválelo v blátě
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Sloní samička se má čile k světu. Pěkný článek.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky