Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.01. 2018
Dnes má svátek Ilona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Slepička Chocholka

10. 11. 2010 | Vaše příběhy

Slepička totiž uslyšela povídání, že se již brzy narodí Ježíšek, že již pozítří bude Svatá noc vánoční, jak to povídal malému Karlíkovi jeho dědeček. Tak začala mít starost, že by také chtěla Ježíškovi donést dárek, tak jak jiná zvířátka, která se k jesličkám seběhnou. Rozhodla se, že přinese vajíčko, které pozítří snese. Poprosila hospodyni, aby jí ušila malý pytlíček, na kterém vajíčko do Betléma ponese.

Hospodyně vyhověla a milá Chocholka, jak vysvitly první hvězdičky, se vydala na cestu. Nic se nebála, věděla, že Svatá noc naplní všechna srdce dobrotou, že nikdo nikomu neubližuje, že se mají všichni rádi. Proto se nebála ani kuny, ani lišky Chytroušky. Pospíchala po cestě zapadlé sněhem, nedívala se napravo, ani nalevo, jen přemýšlela, jak jesličky s Jezulátkem najde. Šla lesem, brodila se sněhem, na nic nemyslela, jen na Ježíška a cestu k němu. Náhle se objevilo v dálce světélko. Když přišla blíž, poznala, že vychází z okna malé chaloupky. Nevěděla ani proč a nahlédla dovnitř. Uviděla chudou světnici, kde na postýlce leželo bledé děťátko.

Mělo moc smutná očka a nad nim se skláněla ještě smutnější maminka. Zaslechla, jak říká tatínkovi: „Kdybychom mohli naší Alence udělat alespoň trochu silné polívčičky a dát do ní vajíčko. Snad by jí to posílilo. Vždyť pan doktor povídal, že ji zachrání jen dobrá a silná strava. Ale jak můžeme pro ni vařit, když v domě není ani kůrka chleba a nikdo nám na dluh nic neprodá? Umře nám holčička zlatá.“

Slepička Chocholka měla hned v očích slzy. Taková hezká holčička, že by měla zemřít? To by maminka s tatínkem jistě plakali. Kdyby jim jen mohla pomoci! Ale co může udělat slepička? Snad přeci něco! Daruje jim to vajíčko. Slepička jim ho dala na parapet a zaťukala na okénko. Rodiče si ho vzali i se slepičkou a už nikdy neměli hlad.

Elis98
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
hezké
Obrázek uživatelky
profil
milé čtení
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles