Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Kdy se slaví Halloween v roce 2017?Kdy se slaví Halloween v roce 2017? Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 22.10. 2017
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pozorování slunce s hvězdáři v ZOO Dvůr Králové

2. 08. 2011 | ZOO Dvůr Kr. nad L.
Každé úterý v měsíci srpnu nabízí ZOO ve spolupráci s odborníky z Hvězdárny Úpice pozorování slunce speciálním dalekohledem. Samotné pozorování slunce a úkazů na něm je mimořádným zážitkem, který bez speciální techniky není možný. Hvězdáři k pozorování poskytují odborný výklad a odpovídají na dotazy návštěvníků.

Stanoviště hvězdářů najdete před Pavilonem Africká savana, a to vždy v úterý (ve dnech 2., 9., 16., 23. a 31. 8.) od 10,00 hod do 13,00 hod. V případě špatného počasí (déšť, celkově zataženo) se pozorování nekoná.

Zvířata zblízka

O mnohých zvířatech se můžete snadno dozvědět mnohem víc, než co je napsáno na informačních tabulích u expozic nebo v tištěném průvodci. Nejvíc vám o nich řeknou ti, kteří jsou s nimi v každodenním kontaktu a znají všechny jejich zvyky, zvláštnosti a nálady – tedy ošetřovatelé. Ti vám své chovance podrobně představí a poté rádi zodpoví vaše dotazy. Jednotlivá představení na sebe plynule navazují; můžete tedy v klidu přecházet od jedné expozice ke Pozorování slunce s hvězdáři v ZOO Dvůr Královédruhé a přitom si prohlédnout skoro celou ZOO. Tato akce probíhá v červenci a srpnu každý den: 10.00 šelmy, 10.30 okapi, 11.00 sloni, 12.30 lemuři, 13.30 žirafy, 14.00 lidoopi.

ZOO ve Dvoře Králové můžete také poznávat z netradičního pohledu, a to díky nabídce Zážitkových programů. Můžete se na celý den vžít do role ošetřovatele, prohlédnout si zázemí ZOO či zažít neopakovatelné momenty na Africkém safari při západu slunce. Nejzajímavější zákoutí ZOO odhalíte nejlépe v doprovodu spolehlivého průvodce. Dozvíte se plno zajímavostí ze života zvířat, každodenního chodu ZOO i zajímavé příhody, které nejsou určeny uším běžných návštěvníků. A pokud budete chtít vědět víc, není nic snazšího než se našeho průvodce zeptat.

Zdroj: Zoo Dvůr Králové

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Pozorování slunce s hvězdáři v ZOO Dvůr Králové:

Pozorování slunce s hvězdáři v ZOO Dvůr Králové
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !