Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha

26. 02. 2011 | ZOO Děčín
Už měsíc se v děčínské zoo zabydluje samice mravenečníka velkého Goya. Přicestovala z holandského Amsterdamu, je mladičká, v březnu jí bude rok a do Děčína jí poslala koordinátorka chovu Evropského záchovného programu jako partnerku pro samce Ferdu, kterého zoo dovezla již v loňském roce z Duisburgu v Německu.

„Po náročném a relativně dlouhém transportu byla Goya první dny v novém prostředí mírně nervózní. Dva dny odmítala žrát, hodně spala a na seznamování s Ferdou neměla ani pomyšlení. Zvykání na nový domov nebylo nejjednodušší i z toho důvodu, že je velmi mladá a jen krátce oddělená od matky,“ uvedl zoolog děčínské zoo Roman Řehák. Pro první přímý kontakt se samcem se se zoo rozhodla po třech týdnech, kdy se na pár dní oteplilo a bylo možné zvířata vypustit společně do venkovního výběhu. „Venkovní expozici jsme zvolili proto, zoo-decin-mravenecnik-goyaže vnitřní expozice neposkytuje tolik prostoru a pokud by došlo k nějaké negativní reakci, špatně by se tam zasahovalo,“ doplnil Řehák. První „rande“ proběhlo bez komplikací, větší iniciativu při seznamování měl samec Ferda, Goyu očichával a dotýkal se jí předními končetinami.

I když ložnice obou zvířat zůstávají prozatím oddělené, mravenečníci jsou spolu v neustálém kontaktu přes pletivo a každý den na chvíli i bez něj, kdy na ně pečlivě dohlížejí ošetřovatelé. Návštěvníci mají v současné době možnost mravenečníky vidět pouze průhledem do vnitřní expozice, jen co se ale trochu oteplí, budou je moci vídat i ve venkovním výběhu. Mláďata děčínská zoo v následujících dvou letech nečeká. Mravenečníci totiž pohlavně dospívají až ve třech letech.    

Zdroj: ZOO Děčín

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha:

Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha
Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha
Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha
Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky