Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha

26. 02. 2011 | ZOO Děčín
Už měsíc se v děčínské zoo zabydluje samice mravenečníka velkého Goya. Přicestovala z holandského Amsterdamu, je mladičká, v březnu jí bude rok a do Děčína jí poslala koordinátorka chovu Evropského záchovného programu jako partnerku pro samce Ferdu, kterého zoo dovezla již v loňském roce z Duisburgu v Německu.

„Po náročném a relativně dlouhém transportu byla Goya první dny v novém prostředí mírně nervózní. Dva dny odmítala žrát, hodně spala a na seznamování s Ferdou neměla ani pomyšlení. Zvykání na nový domov nebylo nejjednodušší i z toho důvodu, že je velmi mladá a jen krátce oddělená od matky,“ uvedl zoolog děčínské zoo Roman Řehák. Pro první přímý kontakt se samcem se se zoo rozhodla po třech týdnech, kdy se na pár dní oteplilo a bylo možné zvířata vypustit společně do venkovního výběhu. „Venkovní expozici jsme zvolili proto, zoo-decin-mravenecnik-goyaže vnitřní expozice neposkytuje tolik prostoru a pokud by došlo k nějaké negativní reakci, špatně by se tam zasahovalo,“ doplnil Řehák. První „rande“ proběhlo bez komplikací, větší iniciativu při seznamování měl samec Ferda, Goyu očichával a dotýkal se jí předními končetinami.

I když ložnice obou zvířat zůstávají prozatím oddělené, mravenečníci jsou spolu v neustálém kontaktu přes pletivo a každý den na chvíli i bez něj, kdy na ně pečlivě dohlížejí ošetřovatelé. Návštěvníci mají v současné době možnost mravenečníky vidět pouze průhledem do vnitřní expozice, jen co se ale trochu oteplí, budou je moci vídat i ve venkovním výběhu. Mláďata děčínská zoo v následujících dvou letech nečeká. Mravenečníci totiž pohlavně dospívají až ve třech letech.    

Zdroj: ZOO Děčín

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha:

Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha
Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha
Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha
Mravenečnice Goya si zvyká na nový domov i na ženicha
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Kraslice