Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Další průzkumy neposedné malé Rashmi

21. 07. 2011 | ZOO Ostrava
Rashmi, sloní samička narozená 12. dubna v ostravské zoologické zahradě, se má čile k světu. Je to malý neposeda, kterého je radost pozorovat. Každý další den přináší slůněti nové zážitky a podněty, nové nápady, zkušenosti a výzkumy, ž čehož se těší nejen ošetřovatelé, ale i návštěvníci ZOO.

Docela nedávno se Rashmi uvnitř pavilonu statečně prala s kupkou sena, zatímco venku se snažila po vzoru svého otce Calvina přetlačit velkou dřevěnou kládu. Zatím se jí to ještě nepovedlo, ale určitě po svém otci zdědila sloní sílu, takže to jednou jistě zvládne… Další informace a fotografie ze života ostravských slonů najdete na facebookové stránce nebo na webové stránce ZOO Ostrava ve Sloním deníku. Tam se dočtete nejen o malé Rashmi, jejíž jméno znamená „paprsek“, ale i o dalších členech stáda.

Samec Calvin, který se narodil v Ostravě roku 1986, je velmi ohleduplný a neagresivní vůči samicím i mláďatům. Poznáte ho podle vykřivení levé přední nohy, které je následkem prodělaných sloních neštovic. Další průzkumy neposedné malé RashmiPři této nemoci dochází k odvápnění kostí.

Johti,
matka malé Rashmi a vůdčí samice, se narodila roku 1967. K ostatním slonicím se chová trošku agresivně, na druhou stranu vyžaduje častý kontakt s ošetřovateli. Další členkou stáda je dospívající samice Vishesh, narozená 1997, hravá, zvědavá a nebojácná slonice, která ve skupině působí jako stmelující prvek. No a nesmíme zapomenout na tvrdohlavou sloní babičku Susseelu (1961), nedůvěřivou ke všemu novému, jak už to u babiček bývá.


Zdroj: Zoo Ostrava

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Stříbrňáky