Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvíře roku 2010 v ústecké zoo

12. 01. 2011 | ZOO Ústí nad L.
Populární anketa Zvíře roku, která probíhá vždy prvních deset týdnů nového roku na webových stránkách zoo, má za sebou první týden. Oproti předchozím letům čekají na soutěžící drobné změny, ať již ve způsobu oceňování či celkové prezentaci nominovaných zvířat. Stejný zůstal počet nominací (šest) se zřetelem na rozmanitost druhů a byli vybráni konkrétní jedinci, kteří nějakým významným způsobem zasáhli do života zoo v roce 2010. Hlasující si mohou vybrat z těchto zvířat (umístění podle abecedy):

- krajta písmenková jménem BLAŽENA, která je největším ústeckým hadem a v roce 2010 oslavila 10 let pobytu v zoo

- pár levhartů obláčkových CAYAN a LENYA – nový druh, který zoo začala chovat na začátku roku 2010 a který patří mezi vzácné obyvatele zoo

- mládě turako fialového FIALKA odchované po sedmileté přestávce, odchov znamená úspěch na celoevropské úrovni

zoo-usti-levhart-mladata-2009- historicky první mládě lvíčka zlatého v naší zoo MÍMÍ, vzácné drápkaté opičky z Jižní Ameriky

-  další mládě, tentokrát tapíra jihoamerického jménem TIRA, v ústecké zoo opět premiéra

- čtyřicetiletá samice nosorožce tuponosého ZAMBA, která v roce 2010 oslavila kulaté výročí hned dvakrát – kromě narozenin i 30 let od příchodu do Zoo Ústí nad Labem

Se všemi se mohou hlasující seznámit nejen prostřednictvím zajímavých textových informací a detailní fotografie, ale nově také díky videozáběrům z jejich života.

Každý soutěžící může týdně poslat „svému“ zvířeti jeden hlas, součet na konci každého týdne určí dílčí pořadí uplynulých sedmi dnů. V prvním týdnu se největší přízni těšil(a) Fialka, mládě turaka fialového, které však návštěvníci zoo bohužel nemají možnost spatřit, protože obývá voliéru v zázemí zimoviště. Hlasovalo pro ně plných 56 soutěžících. Na druhém místě se umístilo další mládě, a to lvíček zlatý jménem Mímí, také zatím neznámého pohlaví. Třetí místo v pořadí patří čtyřmetrové krajtě písmenkové jménem Blažena, která je zároveň nejdelším hadem v ústecké zoo. Ze 116 hlasujících bylo vylosováno deset výherců, kteří obdrží volnou vstupenku do zoo pro dospělou osobu a propagační materiály, stejná odměna bude výherce provázet po dalších devět týdnů.

Co je však v letošním ročníku novinkou, je zařazení do hlavního závěrečného slosování. Kdo ze soutěžících bude chtít v letošním ročníku „dosáhnout“ na jednu z 25 hlavních cen celé ankety, musí kromě kliknutí myší ještě navštívit naši zoologickou zahradu, kde v pavilonu orangutanů čeká soutěžní indicie. Návštěva zoo je zvýhodněna 10% slevou z řádného vstupného a kupón, který obdrží jako součást automatické odpovědi při hlasování, platí až do 20. března 2011.

Výherce na prvním místě obdrží balíček hodnotných cen, kromě těch, které jsou uvedeny na webových stránkách také týdenní pobyt v Itálii pro jednu osobu, kterou věnovala teplická cestovní kancelář TEP TOUR (horká novinka). Deset vylosovaných výherců bude 2. dubna pozváno k převzetí cen přímo do zoologické zahrady, jako součást programu Slavnostního zahájení letní sezóny 2011.

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Diamanty