Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zoopark v Chomutově se raduje z mláďat arkalů

14. 05. 2011 | ZOO Chomutov
Hned tři mláďata ovcí stepních -  arkalů se narodila v neděli 8. května v Podkrušnohorském zooparku Chomutov. Zoopark chová arkaly od roku 2002 jako jedna ze čtyř zoologických zahrad v Evropě. Kromě Chomutova tak můžete tato zvířata vidět pouze v Berlíně, Paříži a estonském Tallinu, kde mají největší chovnou skupinu.

V roce 2010 a 2011 byla v zooparku Chomutov neplodná skupina doplněna o nová zvířata pocházející z Tierparku v Berlíně a ze Zoo v Tallinu.

Kromě arkalů se Podkrušnohorský zoopark raduje i z dalších letošních přírůstků. Již šesté hříbě se na počátku tohoto týdne narodilo u shetlandských poníků. Zoopark v Chomutově se raduje z mláďat arkalůJedná se o pátou klisničku. Ve výběhu pony shetlandských můžete vidět i chovného hřebečka jménem Syfoon v.stal de Tienmaatsweg původem z Holandska. Jeho pobyt ve výběhu kobyl zajistí přírůstky i v příštím roce. Shetlandští poníci jsou potomci tundrového typu koní. Výborně se přizpůsobili drsným povětrnostním podmínkám, které jsou typické pro kopcovité Shetlandské ostrovy, vzdálené přibližně 160 km od severního pobřeží Skotska. Jsou milí, učenliví a houževnatí.

V pondělí ráno se na statku domácích zvířat narodilo hříbě Fjordského koně. Klisnička má typickou plavou barvu. Fjordské koně pocházející z Norska poznáte také podle černobílé hřívy a ocasu a úhořího pruhu. Jsou to odolná a klidná zvířata.


Zdroj: Podkrušnohorský zoopark Chomutov, p.o.

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !