Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zoo Praha zve na zahájení 80. sezony!

24. 03. 2011 | ZOO Praha
Jubilejní sezonu zahájí v sobotu 26. března primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobem. Slavnostně budou otevřeny Gočárovy domy, proběhne křest knížky Úsměvy z historie pražské zoo a oslava narozenin erbovního zvířete, klisny koně Převalského.

Zoo Praha oslaví letos 80 let své existence. Slavnost u příležitosti zahájení jubilejní sezony proběhne v sobotu 26. března v 11 hodin u Vzdělávacího centra. Kromě vzácných hostů primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody, autora populárních vědeckých děl a letošního osmdesátníka Františka Janoucha a spisovatele Ondřeje Suchého promluví ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.
zoo-praha-zahajeni-80-sezony
Hosté pak společně pokřtí pár vzácných leguánů modravých, které pražská zoo chová jako jediná zoologická zahrada v Evropě!

Programem slavnostního dne bude provázet Lucie Výborná. Atmosféru u Vzdělávacího centra oživí hudební vystoupení Jiřího Stivína.

Ve 13 hodin proběhne otevření zrekonstruovaných Gočárových domů, které budou sloužit jako občerstvení a galerie. V programu vystoupí mj. Zora Jandová (praneteř zakladatele Zoo Praha, prof. Jiřího Jandy), architekt Zdeněk Lukeš a Lucie Gočárová (vnučka Josefa Gočára).

V Galerii Gočárových domů proběhne křest knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské zoo, která právě vychází v nakladatelství Ikar.
V okolí Gočárových domů bude připraven doprovodný historicky zaměřený program. Děti i dospělé potěší loutkové divadlo či dobové hry jako káča, chůdy, obruč aj.

Ve 14.30 hodin proběhne oslava narozenin klisny koně Převalského – Hary. Návštěvníci se dozvědí o významu koně Převalského v historii Zoo Praha a o aktivitách vedoucích k záchraně tohoto druhu. Hlavním gratulantem se stane Zora Jandová a Pavel Zedníček.

Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Zoo Praha zve na zahájení 80. sezony!:

Zoo Praha zve na zahájení 80. sezony!
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !