Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 21.11. 2017
Dnes má svátek Albert
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Výstava Idy Novotné v chomutovském zooparku

6. 06. 2011 | ZOO Chomutov
V rámci oslavy Mezinárodního dne dětí byla v sobotu 4. 6. 2011 ve výstavní síni Podkrušnohorského zooparku zahájena výstava s názvem „Co velbloudi dělají, když je lidi nevidí?“ Jedinečný projekt Idy Novotné představuje kresby určené především dětem, ale díky úžasné fantazii autorky osloví jistě i dospělé.

Ida Novotná v současné době žije a tvoří v polském Krakowě. Pochází z Chomutova, kam se pravidelně vrací a Podkrušnohorský zoopark se pro ni stal inspirací. U zrodu projektu stála myšlenka znázorňující psa jménem Dodo, který se zatoulal do zooparku po zavírací době. To, co viděl a slyšel, vypráví příběh prostřednictvím obrázků plných barev a fantazie. U jednotlivých kreseb jsou i texty s popisem a krátkými říkankami. Jeden z obrázků se autorka Ida Novotná rozhodla předat jako dar Podkrušnohorskému zooparku. Slavnostní předání obrázku se uskutečnilo na dětské ZOO.

Výstava Idy Novotné v chomutovském zooparkuVernisáž výstavy byla v den jejího otevření spojena s workshopem, v němž Ida Novotná umožnila dětem, aby daly volný průchod své fantazii, seznámily se s technikou kresby pastelkami a zároveň se následně mohly na výstavě podílet svými výtvory, pro jejichž vystavení je určena jedna vitrína ve výstavní síni.

Výstava "Co velbloudi dělají, když je lidi nevidí?" potrvá do konce června a návštěvníci ji mohou zhlédnout denně od 9:00 hodin do 15:30 hodin. Vystavená díla jsou zároveň prodejná. Případní zájemci si je mohou zamluvit a po ukončení výstavy zakoupit.


Zdroj: Zoopark Chomutov

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !