Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Víkend s antilopou Derbyho v ZOO Ostrava

28. 07. 2011 | ZOO Ostrava
O následujícím víkendu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční akce pro děti na podporu největší a zároveň nejohroženější antilopy na světě - antilopy Derbyho. Sdružení Derbianus CSAW připravilo tuto akci ve spolupráci s několika českými zoologickými zahradami včetně té ostravské.

Návštěvníci ZOO se na akci seznámí s jednou z největších, nejkrásnějších a nejohroženějších antilop světa. Děti se mohou pomocí malování na obličej proměnit v antilopy a vyrobit si slušivé rohy, připraveny budou také omalovánky, kreslení křídou na chodník a další zábava. Po oba víkendové dny bude možné také zakoupit trička, odznaky a další předměty na podporu záchranného programu pro antilopu Derbyho, který trvá již 11 let. Samozřejmě nebude chybět ani antilopa v životní velikosti! V sobotu potrvá program od 10 do 16 hod, v neděli od 10 do 14 hod.

Víkend s antilopou Derbyho v ZOO OstravaZápadní poddruh antilopy Derbyho (Taurotragus derbiaus derbianus) se vyskytuje pouze v Senegalu, kde žije ve volné přírodě posledních asi 170 těchto nádherných zvířat.
 
O stádo ohrožených antilop se v Senegalu starají i čeští studenti Institutu tropů a subtropů České zemědělské univerzity.

Antilopa Derbyho je ohrožena ponejvíce pytláctvím a úbytkem životního prostoru v důsledku rozšiřování zemědělských oblastí. ZOO Ostrava podporuje záchranný projekt od podzimu 2010.


Zdroj: Zoo Ostrava

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !