Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Kdy se slaví Halloween v roce 2017?Kdy se slaví Halloween v roce 2017? Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 22.10. 2017
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ve Dvoře Králové nový druh - pelikáni australští

30. 07. 2011 | ZOO Dvůr Kr. nad L.
Minulý týden přicestovala z Berlína do naší zoologické zahrady trojice vzácných pelikánů australských. ZOO Dvůr Králové tím rozšířila svoji kolekci jednotlivých druhů pelikánů, která je v současné době největší v České republice.

Tři mladí pelikáni, kteří se vylíhli na jaře letošního roku, k nám byli dovezeni z berlínské ZOO a rozšířili početnou kolekci dosud chovaných pelikánů. Na světě žije sedm druhů pelikánů a z nich královédvorská ZOO chovala doposud čtyři: pelikány africké, bílé, kadeřavé a skvrnozobé. Všechny druhy se zde také úspěšně rozmnožují. Dosud chovaní pelikáni pocházejí z Afriky, Evropy a Asie, nový druh pelikánů pochází z Austrálie a královédvorské ZOO tak chybí Ve Dvoře Králové nový druh - pelikáni australštído kompletní kolekce všech žijících druhů pelikánů pouze dva americké druhy, a těmi jsou pelikáni severoameričtí a pelikáni hnědí.

Zoolog Mgr. Michal Podhrazský doufá, že se podaří zbývající druhy brzy doplnit. K novému přírůstku dodává: „Pelikány australské v současné době chová v Evropě pouze pět zoologických zahrad. U našich tří nových samiček nyní probíhá kontrola zdravotního stavu. Pokud bude vše v pořádku, tak je návštěvníci brzy uvidí ve voliéře pelikánů u letohrádku ZOO.“

Pelikán australský žije ve vnitrozemí i na pobřeží Austrálie, Nové Guiney, Fidži, části Indonésie a ojediněle také na Novém Zélandě. Je to společenské zvíře, které žije a hnízdí ve skupinách. Hlavní složku jeho potravy tvoří ryby.

Zdroj: Zoo Dvůr Králové

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky