Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoce a Willy

21. 01. 2011 | Vaše příběhy

            Ráda bych se s vámi podělila o příhodu, která se nám stala o těchto Vánocích. Hlavním aktérem bude pejsek, krásné černé štěňátko labradora – Willy.

             Bohužel své vyprávění nezačnu zrovna nejveseleji – mým rodičům v září zemřel jejich věrný přítel Iris. Byl to labrador, kterého měli už devět let, takže jim hodně přirostl k srdci. Jeho smrt těžce nesli, především tedy mamka, ta se z toho nemohla vzpamatovat a vždy, když byla na návštěvě u někoho, kdo měl pejska, měla slzy na krajíčku. Ale když jsme se zmínili o tom, že by si měli pořídit nového pejska, byli kategoricky proti, prý už jsou na štěně staří, neměli by na něj čas a hlavně – ani energii. Vše, co souviselo s Iris, muselo zůstat na svém místě: její pelíšek u krbu, její dóza s granulemi, její hračky, s kterými si ráda hrála.

 

            Jak se blížily Vánoce, stále více jsme přemýšleli o tom, že by si naši měli pořídit nového pejska. A protože se k tomu sami neměli, rozhodli jsme se, že jim nějakého pořídíme. Našli jsme inzerát na štěňátka labradora, paní jsme kontaktovali a nakonec jsme – den před Štědrým večerem – jeli přes celou republiku pro štěňátko. Bylo nádherné: celé čerňoučké, s nádherným pohledem, hravé a kupodivu i poslušné – když jsme mu řekli, že něco nemá dělat, tak to dělat přestalo. Už jsme se těšili, až ho naši pod stromečkem najdou a radostí budou bez sebe.

 

            Willyho, jak se pejsek jmenoval, jsme zatím schovali k tetě, která bydlí hned vedle. Byli jsme s ní domluveni, že až bude vhodná chvíle, prozvoníme ji a ona přijde Willyho šoupnout k nám za dveře. Tak. Konečně jsme si s rodiči rozdali všechny dárky, všichni spokojeně seděli v křeslech a já – celá napjatá – prozvonila tetu. Za chvíli jsme uslyšeli jemné bouchnutí dveří a poté zvonek. Taťka se hned běžel podívat, co se děje. Následující chvíle bych vám však nepřála zažít! Když uviděl Willyho, jen vytřeštil oči a téměř omdlel do křesla, měli jsme o něj v tu chvíli opravdu strach. Když Willyho uviděla mamka, téměř hystericky se rozbrečela a říkala, že žádného psa nechce. Byla to pro nás studená sprcha, těšili jsme se na to, jakou budou mít naši z pejska radost, a oni ho nepřijali. Takže Štědrý den nakonec dopadl úplně jinak, než jsme očekávali – my zalezli i s Willym do pokoje, naši se zavřeli v kuchyni a následující hodinu jsme se spolu nebavili. Mně bylo do breku, mamka s taťkou se dole dohadovali a Willy mi seděl na klíně a jen se smutně koukal.

 

            A ptáte se, jak to s Willym nakonec dopadlo? Naštěstí dobře. Po té, opravdu nepříjemné, hodince mamka zaklepala na dveře, v ruce měla misku po Iris a ostýchavě ji nabízela Willymu. Pak přišla ke mně, objala mě a řekla jen: "Děkuji, byl to takový šok, že jsem se z něj musela vzpamatovat." Takže nakonec, naštěstí, to s naším vánočním dárkem dopadlo dobře.

 

Habaďúra – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík dobré vianoce
Obrázek uživatelky
profil
moc pěkný příběhSmajlík, určitě si štěňátko zamilujíSmajlíka budou ho mít rádi
Obrázek uživatelky
profil
Ať je Willy stále tak miloučký a přeji, aby nikdy nemusel dědeček s babičkou litovat, že psíka dostali.SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc pěkný příběh, ať Willy dělá jen radostSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Ať je Willy stejně dobrým členem domácnosti jako byla Iris.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Zlaťáky