Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

V Zooparku se vylíhlo 11 mláďat vzácných ibisů skalních

15. 06. 2011 | ZOO Chomutov
V první polovině května se v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově vylíhlo 11 mláďat vzácných ibisů skalních. Tento kriticky ohrožený druh ptáků z řádu brodivých se vyskytuje pouze v Maroku, Turecku a Sýrii. Obývá neúrodné, suché a skalnaté krajiny. V Evropě byl zcela vyhuben již před třemi sty lety.

V současné době žije ve volné přírodě méně ibisů skalních než v zoologických zahradách.  Právě zoologické zahrady jsou zapojeny do reintrodukčního programu, který má za cíl obnovit  populaci ibisů v rakouských Alpách. Chomutovský zoopark chová ibisy skalní od roku 1994. První chovnou skupinou byli tři samci a jedna samice ze ZOO ve Vídni, v roce 2001 byl chov rozšířen o další chovné ptáky z pražské ZOO. Celkem bylo v Chomutově odchováno již více než 50 mláďat.

V Zooparku se vylíhlo 11 mláďat vzácných ibisů skalníchV současné době jsou mláďata zcela odkázána na péči rodičů. Samec i samice se dělí nejen o sezení na vejcích (inkubace trvá  26 dní), ale i o pravidelné krmení mláďat. Zhruba po dvou měsících mláďata opouštějí hnízdo. O jejich dalším umístění rozhodne koordinátor chovného programu EEP ze ZOO Innsbruck.

V minulosti byla mláďata odchovaná v našem zooparku umístěna například do německé ZOO v Hannoveru nebo do holandské ZOO Dierenrijk.Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !