Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

V Podkrušnohorském zooparku se podařilo rozmnožit agamy hardún

7. 06. 2011 | ZOO Chomutov
Po získání nové chovné skupiny šesti jedinců agamy hardún (Laudakia stellio) se podařilo poprvé od založení terárií v zooparku tyto ještěry rozmnožit. Agama hardún je jediným zástupcem čeledi agamovitých vyskytující se v Evropě. Je tmavě zbarvená se žlutými skvrnami a dorůstá velikosti 35 cm.

Poddruh agamy chovaný v chomutovském zooparku obývá sever Saudské Arábie, Sinaj a jižní Jordánsko. Živí se hmyzem a jeho larvami. Zdržuje se většinou na skalnatých místech, na zdech, v olivových hájích, v zahrádkách apod. Obratně šplhá na stromy a úkryty si vyhledává v jejich dutinách nebo v jeskyních mezi kameny.

Agamy se páří krátce po zimování a zhruba za 40 dní naklade samice 5 až 12 vajíček, které zahrabává do země. V lidské péči, při umělé inkubaci vajíček, se 9 centimetrů dlouhá mláďata líhnou po 65 – 75 dnech. V Podkrušnohorském zooparku se podařilo rozmnožit agamy hardúnV zooparku se do pondělního rána vylíhlo 10 mláďat. Agamy pohlavně dospívají mezi prvním a druhým rokem života. Část odchovaných mláďat pravděpodobně rozšíří chovnou skupinu zooparku, ostatní budou nabídnuty jiným chovatelským subjektům.

V současné době jsou mláďata umístěna v zázemí terárií.


Zdroj: Podkrušnohorský zoopark Chomutov

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !