Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

V jihlavské zoo jarní opičí babyboom i nová výstava

24. 03. 2011 | ZOO Jihlava
Zoologická zahrada Jihlava se těší nejen z jarních návštěvníků, ale především z mláďat – s těmi „opičími“ se nyní doslova roztrhl pytel. Jako první spatřil světlo světa malý chvostan bělolící v Amazonském pavilonu. Jen o dva dny mladší je mládě u rodinky kočkodanů campbellových (Cercopithecus campbelli).

Domovinou tohoto společenského primáta jsou deštné lesy západní Afriky, v Jihlavě jsou k vidění v pavilonu opic a plazů. Otec mláděte pochází z přírody a do Jihlavy přicestoval v roce 2002 ze Zoo Ústí nad Labem. Šestnáctiletá matka se narodila v anglické Zoo Chester a v Jihlavě je od roku 2009.

První jarní návštěvníci se mohou těšit ještě například na oblíbená jehňátka ovcí romanovských (v průběhu ledna a února se jich narodilo celkem 8), kůzlátka koz kamerunských (těch letošních je zatím 8), malého klokánka rudého, mláďata zoo-jihlava-kockodansurikat nebo vzácného kaloně zlatého v noctunariu africké vesnice Matongo. Tam se rozmnožili i ježci bělobřiší, kolem kterých se batolí čtyři malí ježečci.

Jihlavská zoo nabízí v těchto dnech nejen mláďata, ale i další novinky – návštěvníci si mohou prohlédnout například i nově instalovanou výstavu mikrofotografií s názvem SEM! CRUSTACEANA aneb svět roztodivných korýšů pod drobnohledem...

Pod záštitou časopisu Živa a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy je od 15. března k vidění ve výstavní místnosti v prostoru nového vstupního areálu svět rozličných korýšů z pohledu elektronového mikroskopu z rukou Petra Jana Juračky (doktorský student katedry ekologie PřF UK), který svoje fotografie představil již na několika desítkách výstav jak v ČR, tak v zahraničí.

Na 20 velkoformátových snímcích lze vidět jak běžné perloočky, svijonožce, lasturnatky, škeblovky, různonožce či poustevníčky, tak korýše parazitické nebo dokonce endemické zástupce nejnověji objeveného korýšího řádu Mictacea z Bermudských zatopených jeskyní. Některé z preparátů pocházejí ze sbírek Národního muzea v Praze, kde na svůj velký okamžik čekaly i přes sto let…

Foto: Kočkodan / Martina Davidová
Foto: Ježek bělobřichý / Martina Davidová

Zdroj: ZOO Jihlava

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku V jihlavské zoo jarní opičí babyboom i nová výstava:

V jihlavské zoo jarní opičí babyboom i nová výstava
V jihlavské zoo jarní opičí babyboom i nová výstava
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky