Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.11. 2017
Dnes má svátek Cecílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

V jihlavské zoo jarní opičí babyboom i nová výstava

24. 03. 2011 | ZOO Jihlava
Zoologická zahrada Jihlava se těší nejen z jarních návštěvníků, ale především z mláďat – s těmi „opičími“ se nyní doslova roztrhl pytel. Jako první spatřil světlo světa malý chvostan bělolící v Amazonském pavilonu. Jen o dva dny mladší je mládě u rodinky kočkodanů campbellových (Cercopithecus campbelli).

Domovinou tohoto společenského primáta jsou deštné lesy západní Afriky, v Jihlavě jsou k vidění v pavilonu opic a plazů. Otec mláděte pochází z přírody a do Jihlavy přicestoval v roce 2002 ze Zoo Ústí nad Labem. Šestnáctiletá matka se narodila v anglické Zoo Chester a v Jihlavě je od roku 2009.

První jarní návštěvníci se mohou těšit ještě například na oblíbená jehňátka ovcí romanovských (v průběhu ledna a února se jich narodilo celkem 8), kůzlátka koz kamerunských (těch letošních je zatím 8), malého klokánka rudého, mláďata zoo-jihlava-kockodansurikat nebo vzácného kaloně zlatého v noctunariu africké vesnice Matongo. Tam se rozmnožili i ježci bělobřiší, kolem kterých se batolí čtyři malí ježečci.

Jihlavská zoo nabízí v těchto dnech nejen mláďata, ale i další novinky – návštěvníci si mohou prohlédnout například i nově instalovanou výstavu mikrofotografií s názvem SEM! CRUSTACEANA aneb svět roztodivných korýšů pod drobnohledem...

Pod záštitou časopisu Živa a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy je od 15. března k vidění ve výstavní místnosti v prostoru nového vstupního areálu svět rozličných korýšů z pohledu elektronového mikroskopu z rukou Petra Jana Juračky (doktorský student katedry ekologie PřF UK), který svoje fotografie představil již na několika desítkách výstav jak v ČR, tak v zahraničí.

Na 20 velkoformátových snímcích lze vidět jak běžné perloočky, svijonožce, lasturnatky, škeblovky, různonožce či poustevníčky, tak korýše parazitické nebo dokonce endemické zástupce nejnověji objeveného korýšího řádu Mictacea z Bermudských zatopených jeskyní. Některé z preparátů pocházejí ze sbírek Národního muzea v Praze, kde na svůj velký okamžik čekaly i přes sto let…

Foto: Kočkodan / Martina Davidová
Foto: Ježek bělobřichý / Martina Davidová

Zdroj: ZOO Jihlava

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku V jihlavské zoo jarní opičí babyboom i nová výstava:

V jihlavské zoo jarní opičí babyboom i nová výstava
V jihlavské zoo jarní opičí babyboom i nová výstava
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !