Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tým Výletů pokřtí královédvorské lemury kata

22. 07. 2011 | ZOO Dvůr Kr. nad L.
Prázdninovou sobotu 23. července nabízí ZOO Dvůr Králové návštěvníkům pestrý program připravený ve spolupráci s Českým rozhlasem 2 – Praha, konkrétně s týmem „Výlety“. Od 9 do 13 hodin se mohou návštěvníci těšit na zajímavosti a soutěže pro děti i dospělé, které proběhnou u Ostrova lemurů.

Ve 13 hodin budou na stejném místě zahájeny křtiny letošních mláďat lemurů kata. Kmotry se stanou moderátoři Pavel Kudrna a Jiří Kokmotos. Od 14 hodin na podiu u Ostrova lemurů mohou návštěvníci sledovat přímý přenos besedy s  ředitelkou ZOO RNDr. Danou Holečkovou.

Lemur kata patří do řádu primátů, ve volné přírodě žije pouze na ostrově Madagaskar, všude jinde již vyhynul. Jedná se o mírumilovného býložravce, i když některé druhy lemurů se živí i hmyzem.
Tým Výletů Českého rozhlasu 2 pokřtí malé lemury kata
Žije v početných tlupách, kde mají hlavní slovo nejzkušenější samice. Samci nejsou vůbec v tlupě trpěni a po ukončení puberty jsou vyhnáni.
 

Lemur kata
je nápadný svým krásným dlouhým ocasem, na kterém má 13 černých a 13 bílých pruhů. Dobře šplhá a skáče, dokáže vyskočit z místa i do výšky tří metrů.

Patří bohužel k ohroženým druhům zvířat stejně jako ostatní lemuři.


Zdroj: Zoo Dvůr Králové

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !