Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tygřici vyděsila bouřka, schovala proto mláďata dovnitř

6. 06. 2011 | ZOO Ostrava
Samice tygra ussurijského Maja, která ve čtvrtek 2. června ve večerních hodinách porodila svá čtvrtá mláďata, se od počátku vzorně o své potomky stará. Překvapením pro pracovníky ostravské ZOO bylo, že se tentokrát rozhodla porodit nikoli v porodním boxu jako v předchozích letech, ale ve venkovním výběhu, kde si našla vhodné místo pod dřevěnou palandou.

Z důvodu možné nervozity samice v prvních dnech po porodu jsme část návštěvnické trasy uzavřeli, aby Maja nebyla rušena kolem procházejícími návštěvníky. Celý víkend zůstala tygřice s mláďaty na místě a zdálo se, že ani zvýšený počet návštěvníků jí nijak výrazně nevadí. Teprve nedělní bouřka a příval deště Maju zneklidnily natolik, že se rozhodla změnit místo a mláďata nakonec přenesla do porodního boxu, ve kterém zůstane zhruba jeden měsíc. Zde ji tedy snímá kamera, díky níž máme potvrzené, že mláďata jsou tři. Zatím se zdá, že Maja všechna kojí a že všechna prospívají. Přesto se však stává, že ne všechna mláďata v početnějším vrhu přežijí.

Tygřici vyděsila bouřka, schovala proto mláďata dovnitřTygr ussurijský je největší a nejmohutnější kočkovitou šelmou, samci mohou vážit přes 300 kg.  V současnosti žije takřka výhradně na omezeném území východního Ruska - tuto oblast sdílí s levhartem mandžuským a oba tyto druhy jsou přísně chráněny. Asi 10 % tygrů ussurijských žije v Číně. V zoologických zahradách na celém světě je chováno přes 1000 tygrů, kteří se poměrně dobře množí. Je smutné, že v zajetí jich žije více než ve volné přírodě.

Prostřednictvím kamery mohou naši tygří rodinku pozorovat také návštěvníci ZOO, a to na obrazovce umístěné v Pavilonu indických zvířat.


Zdroj: Zoo Ostrava

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Šperky