Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.11. 2017
Dnes má svátek Cecílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tropické teploty zvířatům nevadí

22. 07. 2010 | ZOO Zlín
Tropické teploty posledních dní zvládají obyvatelé zlínské zoo bez jakýchkoliv problémů. Větší nepříjemnosti by jim spíše způsobila kombinace chladného, deštivého a větrného počasí. S velkým horkem se však zvířata dokážou velice dobře vyrovnat.

„Většina z nich vyhledá příjemný stín a schová se tak před ostrými slunečními paprsky. Naštěstí je na tuto možnost pamatováno již při samotné realizace expozic. Ve výbězích je dostatek stromů, přírodních
úkrytů, nechybí ani vodopády, potůčky a tůňky, které nabízejí příjemné osvěžení,“ uvedl Ivo Klika, ředitel zoo. Toto osvěžení využívají např. tapíři, kapybary a mravenečníci, medvědi ušatí, ptáci v průchozích voliérách, ať už se to týká velkých papoušků ara v Amazonii nebo opeřenců v asijské voliéře. Kromě toho je v průchozí amazonské voliéře, ve voliéře papoušků poblíž expozice tapírů a v expozici tučňáků nainstalován mlžný systém.

Pravidelnou koupel si taktéž užívá trio našich slonic. „Každý den přesně o půl dvanácté začíná v pavilonu slonů velké sloní sprchování, které si Kálí, Zola a Ulu, jak se naše slonice jmenují, doopravdy oblíbily. Kromě příjemného osvěžení je sprchování důležitou součástí pravidelné péče, při níž se odstraňují nečistoty z jejich kůže,“ přiblížil péči o slony hlavní zoolog Roman Horský. Slonice se také velmi rády koupou v bazénech ve venkovním výběhu a v pavilonu.

Pokud teploty překračují magických třicet stupňů ve stínu, návštěvníci asi nejvíc závidí lachtanům a tučňákům. Ti totiž celé dny tráví ve svých bazénech a doslova si vychutnávají vodní živel.

Současná tropická vedra vyhovují adaxům a přímorožcům arabským. Domovinou těchto krásných antilop jsou pouště a polopouště severní Afriky a Arabského poloostrova. Vysoké denní teploty jsou proto pro ně naprosto běžné. „Adaxové a přímorožci tráví celé dny ve výběhu naproti pavilonu slonů. Sluneční zařízení doslova milují, ale někdy je ho i na ně příliš. Adaxové třeba rádi v poledne odpočívají ve stínu u potůčku, který protéká expozicí,“ doplnil Horský.

Vysokých teplot se nemusí obávat ani samotní návštěvníci. „Většina cest a pěšin prohlídkové trasy vede pod korunami vzrostlých stromů, které poskytují příjemný stín. V celém areálu jsme také umístili velké množství laviček a vytvořili odpočinková zákoutí. Občerstvení zajistí 5 stylových restaurací,“ řekla Romana Bujáčková, vedoucí oddělení výchovy a propagace.
Zdroj: ZOO Zlín

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Tropické teploty zvířatům nevadí:

Tropické teploty zvířatům nevadí
Tropické teploty zvířatům nevadí
Tropické teploty zvířatům nevadí
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !