Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Starosta a kůzlata

23. 06. 2011 | Vaše příběhy
Místní  rozhlas oznámil naléhavou zprávu: „ V Chejlavech se pohybují dvě kůzlata. Žádáme majitele, aby si je odchytil a zabezpečil jejich výběh proti opuštění.“ Tímto hlášením se rozběhl kolotoč. Jelikož  v místní obci je znám pouze jeden chovatel koz, obrátila se telefonicky  pracovnice OÚ právě na něj.

Tento mladý chovatel provozuje prodejnu Zverimex v okresním městě. Ihned prodejnu uzavřel a odjel domů, kde zjistil, že jeho dvě kůzlata zahradu neopustila.
                  
                
Celý den byl klid. Večer v 19.30 hod. zazvonil starostovi obce, který dosud pracoval na OÚ, telefon. Volal mu majitel místního baru, že se u něho nachází dvě kůzlata, která překonala schody do prvního patra. Starosta prý si je má převzít dříve, než mu bar zdemolují. Co teď?

Podle zákona je obec povinna se o zvířata v obci nalezená, půl roku starat. Starosta zavolal domnělému majiteli a požádal ho, zda by  byl ochoten se o kůzlata prozatím postarat. Chovatel souhlasil a spolu se starostou se dostavili do zmíněného baru. Kůzlata byla velice vystresovaná, skákala, kopala. Nakonec muži sehnali silnější provaz, kůzlatům vytvořili obojky a vodítka a 27letý starosta a 32letý chovatel šli s kůzlaty přes celou obec na chovatelův pozemek. Cesta dlouhá 1 km jim trvala ¾ hodiny. Muselo to být velice náročné, ale já se smála až jsem se za břicho popadala. Kůzlata prý celou cestu skákala metr vysoko, lehala si na silnici a mečela.

Asi v polovině cesty jel  autem kolem povedeného průvodu zvěrolékař z okresního města. Mířil k onomu chovateli a vezl mu další kozu. Nakonec se všichni dostali na chovatelův pozemek.
Starosta si velice oddychl, že má tuto nevšední událost za sebou. Říkal, že by ho nikdy nenapadlo, že půjde přes obec s kozou! / Několik psů už ale chytal/. Veterinář kůzlata prohlédl a prohlásil, že jsou  zdravá a dobře živená.
                                
Chovatel vlastní v obci dům s velikou zahradou. Tuto nemovitost koupil nedávno. Během krátké doby si stačil pořídit kozu se dvěma kůzlaty, berana, křepelky, různé plazy  a jiné drobné živočichy. Jeho snem je vybudovat na svém pozemku malé ZOO. Čeká ho ještě hodně práce. Věřím, že se mu to podaří!
                                 
Tím jsem chtěla skončit, ale…dnes ráno se přihlásil opravdový majitel kůzlat čili další chovatel koz. Plot kolem domu má v dezolátním stavu a již jednou mu starosta chytal psa. Snad už se poučí a plot opraví.

                                 
Víte, proč to všechno tak podrobně vím? Tím starostou je totiž můj nejstarší vnuk.

Macizaj - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Do článku se vloudila chybička.Mělo tam být: Cesta dlouhá 1 km jim trvala 3/4 hodiny.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěkně napsaný příběhSmajlík
Po ránu jsem se pobavilaSmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles