Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Slavíme 80 let Zoo Praha

12. 03. 2011 | ZOO Praha
80. sezonu Zoo Praha zahajujeme v sobotu 26. března, kdy slavnostně otevřeme galerii a občerstvení ve zrekonstruovaných Gočárových domech, pokřtíme knížku Ondřeje Suchého „Úsměvy z historie pražské zoo“ a oslavíme 6. narozeniny samice Hary koně Převalského, erbovního zvířete Zoo Praha.

Kulaté jubileum si ale budeme připomínat po celý rok – přichystané jsou programy pro veřejnost, výstavy, publikace a další aktivity:

Historická zastavení – od dubna do října se přímo v areálu zoo, na www.zoopraha.cz a www.facebook.com/zoopraha můžete seznámit s důležitými mezníky v historii pražské zoo, a to přímo na místech, která jsou s nimi spjatá. Dovíte se o prvních stavbách, významných odchovech a zvířecích osobnostech.
    
zoo-praha-gocarovy-domy-Nedělní vzpomínání u čaje – každou první neděli v měsíci (květen až říjen) od 17.00 hodin se s vámi o vzpomínky podělí ti, kteří se na historii zoo podíleli. Každý měsíc jiné zajímavé téma.

Historická pátrání v zoo – prázdninová soutěž pro veřejnost na webu i na facebooku. Najděte v zoo podle historické fotografie místo, kde byla pořízena. Vyfoťte, jak vypadá dnes, fotografii nám pošlete a vyhrajte! Z historických i současných fotografií vznikne výstava, která bude prezentována v areálu Zoo Praha.

Do zoo nejen za zvířaty – od května do srpna budou v zoo probíhat tematické prohlídky za historií i současností.
Představíme proměny areálu zoo v její 80leté historii (sochy, expozice, stavby i rostliny). Provedou Vás mimo jiné arch. Zdeněk Lukeš, ing. Jarmila Skružná z botanické zahrady nebo Markéta Vinglerová, dcera známého sochaře.

Na památku ze zoo – výstava upomínkových předmětů z 80leté historie Zoo Praha. Přijďte si prohlédnout historické suvenýry, plakáty a další trojrozměrné předměty! Výstava na Ochozu Pavilonu velkých savců od 4. června 2011.

Historický expres 18.–24. 7. a  8.–14. 8. se konají komentované jízdy vláčkem v horní části zoo, zaměřené jak jinak, než historicky.

28. 9. Jubilejní slavnost − Zoo Praha slaví 80. narozeniny! Popřát jí přijdou i slavné osobnosti.

Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !