Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Slavíme 80 let Zoo Praha

12. 03. 2011 | ZOO Praha
80. sezonu Zoo Praha zahajujeme v sobotu 26. března, kdy slavnostně otevřeme galerii a občerstvení ve zrekonstruovaných Gočárových domech, pokřtíme knížku Ondřeje Suchého „Úsměvy z historie pražské zoo“ a oslavíme 6. narozeniny samice Hary koně Převalského, erbovního zvířete Zoo Praha.

Kulaté jubileum si ale budeme připomínat po celý rok – přichystané jsou programy pro veřejnost, výstavy, publikace a další aktivity:

Historická zastavení – od dubna do října se přímo v areálu zoo, na www.zoopraha.cz a www.facebook.com/zoopraha můžete seznámit s důležitými mezníky v historii pražské zoo, a to přímo na místech, která jsou s nimi spjatá. Dovíte se o prvních stavbách, významných odchovech a zvířecích osobnostech.
    
zoo-praha-gocarovy-domy-Nedělní vzpomínání u čaje – každou první neděli v měsíci (květen až říjen) od 17.00 hodin se s vámi o vzpomínky podělí ti, kteří se na historii zoo podíleli. Každý měsíc jiné zajímavé téma.

Historická pátrání v zoo – prázdninová soutěž pro veřejnost na webu i na facebooku. Najděte v zoo podle historické fotografie místo, kde byla pořízena. Vyfoťte, jak vypadá dnes, fotografii nám pošlete a vyhrajte! Z historických i současných fotografií vznikne výstava, která bude prezentována v areálu Zoo Praha.

Do zoo nejen za zvířaty – od května do srpna budou v zoo probíhat tematické prohlídky za historií i současností.
Představíme proměny areálu zoo v její 80leté historii (sochy, expozice, stavby i rostliny). Provedou Vás mimo jiné arch. Zdeněk Lukeš, ing. Jarmila Skružná z botanické zahrady nebo Markéta Vinglerová, dcera známého sochaře.

Na památku ze zoo – výstava upomínkových předmětů z 80leté historie Zoo Praha. Přijďte si prohlédnout historické suvenýry, plakáty a další trojrozměrné předměty! Výstava na Ochozu Pavilonu velkých savců od 4. června 2011.

Historický expres 18.–24. 7. a  8.–14. 8. se konají komentované jízdy vláčkem v horní části zoo, zaměřené jak jinak, než historicky.

28. 9. Jubilejní slavnost − Zoo Praha slaví 80. narozeniny! Popřát jí přijdou i slavné osobnosti.

Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !