Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Safari ve Dvoře Králové je plné mláďat

9. 08. 2011 | ZOO Dvůr Kr. nad L.
V červnu a červenci se v ZOO narodilo a vylíhlo téměř 200 mláďat. Na okruhu Afrického safari mohou návštěvníci pozorovat většinu z narozených savců, převážně velkých kopytníků, téměř 40 mláďat ve 20 druzích.  Dívat se z pohodlí vlastního vozu na péči matek o svá mláďata je teď na Safari opravdu úchvatným zážitkem.

Za pouhé dva měsíce, červen a červenec, se v ZOO narodilo 37 savců ve 20 druzích, vylíhlo 135 ptáků ve 22 druzích a vyklubalo 20 plazů ve 3 druzích. Převážná část narozených savců patří mezi velké kopytníky, kteří žijí v Africkém safari.

Jak sdělil zoolog Bc. Luděk Čulík, momentálně tam mohou návštěvníci vidět sedm mláďat antilop losích, sedm mláďat pakoní modrých, dvě mláďata zeber Chapmanových, jedno mládě pakoně běloocasého,  jedno mládě vodušky jelenovité a dvě mláďata vodušky červené. Safari ve Dvoře Králové je plné mláďatJinak ve volných výbězích je možné vidět tři mláďata zebry Hartmannové (tři samičky), jedno mládě zeber bezhřívých (sameček Lukas) a tři letošní telata buvola kaferského (jeden sameček a dvě samičky).

Projížďka po Africkém safari se tak stává mimořádným zážitkem, protože návštěvníci se mohou u jednotlivých zvířat zastavit a dívat se, jak si mláďata spolu hrají, jak o ně jejich matky pečují a jak se zapojují do kolektivů svých stád. Pozorovat rodinný život zvířat takhle zblízka často není možné ani ve volné přírodě.

Zdroj: Zoo Dvůr Králové

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !