Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Revitalizace Gočárových domů v Zoo Praha

19. 11. 2010 | ZOO Praha
Zoo Praha má kromě rozhledny Obora další dominantu viditelnou z levého břehu Vltavy – dva dřevěné domy postavené podle projektové dokumentace, vzniklé na základě návrhů architekta Josefa Gočára.
Dřevostavby jsou situovány ve stráni mimo záplavovou zónu a mají za cíl, mimo jiné, zatraktivnit tuto méně navštěvovanou, nicméně velmi hezkou, část areálu zoo.


V jednom z „Gočárů“ vznikne nová restaurace, ve druhém galerijní a muzejní prostor, kde bude např. stálá expozice v podobě pracovny prvního ředitele pražské zoo, profesora Jandy, s původním nábytkem, dále promítací místnost a učebny.

zoo-praha-gocarovy-domyV nejbližších dnech bude vyhlášeno poptávkové řízení týkající se obsahové náplně a pojetí této galerie.

Investiční akce, jež je financována z Evropského fondu pro regionální rozvoj, se v červenci dostala do své druhé etapy. Prozatím se proinvestovalo 20 miliónů Kč.

Po dokončení stavby bude následovat zařizování interiérů obou domů a na začátku nové hlavní sezóny v dubnu 2011, v roce 80. výročí založení pražské zoo, slavnostní zahájení provozu Gočárových domů.

Tzv. Gočárovy domy jsou dva objekty, konstrukčně na bázi dřeva, které stály původně na letišti ve Kbelích.

Architekt Josef Gočár je vyprojektoval jako byt správce letiště a čekárnu s občerstvením − dnes bychom řekli terminál.

V 70. letech 20. století byly oba domky přemístěny do areálu zoologické zahrady. Bohužel, při katastrofální povodni v roce 2002 byly domy vážně poškozeny. Od té doby probíhala komplikovaná jednání, jež měla rozhodnout o dalším osudu obou staveb. Ve hře byla možnost vrátit je do Kbel, přemístit je na Petřín nebo přemístit je v rámci zoo na jiné, bezpečné místo. Nakonec bylo rozhodnuto ve prospěch poslední varianty. Na přemístění v rámci zoo bylo vydáno územní rozhodnutí a následná stavební povolení.

FOTO – Gočárovy domy vyrůstají v zadní části areálu (foto: Jiří Trojánek)

Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Revitalizace Gočárových domů v Zoo Praha:

Revitalizace Gočárových domů v Zoo Praha
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
další fotky Gočárových domů, škoda...
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles