Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Přijďte se podívat na roztomilá mláďata kachničky mandarinské

21. 05. 2011 | ZOO Ostrava
Návštěvníci ostravské zoologické zahrady mohou v těchto dnech pozorovat několik čerstvě vylíhlých mláďat kachniček mandarinských. Početnou rodinku najdou blízko vstupu do ZOO v Čínské zahradě. Samička si své potomky bedlivě střeží a ochraňuje, o krmení se však malé kachničky umějí od prvního dne postarat samy.  

Kachnička mandarinská patří mezi kachny nejvíce vázané na stromy. Často na nich hřaduje. Při pohybu po větvích jí pomáhají ostré drápky. Hnízdí ve stromových dutinách vysoko nad zemí, takže vylíhlá kachňPřijďte se podívat na roztomilá mláďata kachničky mandarinskéata musejí ve stáří jednoho dne seskočit z dutiny na zem. Vzhledem k jejich nepatrné váze však není dopad z několikametrové výšky žádný problém.

V naší ZOO hnízdí kachničky v budkách (náhradních dutinách), které jsou umístěny kousek od hladiny jezírka, takže mláďata musejí překonat na zem jen pár centimetrů.

Čínskou zahradu obývá ještě jeden pár kachniček a dále vzácní morčáci bílí. V nejbližší době by mláďat mohlo ještě přibýt, jelikož na snůšce sedí i druhá samička kachničky mandarínské a jedna samička morčáka.


Zdroj: Zoo Ostrava
Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Přijďte se podívat na roztomilá mláďata kachničky mandarinské:

Přijďte se podívat na roztomilá mláďata kachničky mandarinské
Přijďte se podívat na roztomilá mláďata kachničky mandarinské
Přijďte se podívat na roztomilá mláďata kachničky mandarinské
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !