Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pražská zoo má nového orangutana

29. 10. 2010 | ZOO Praha
Příchodem samce Padanga začíná nová éra chovu orangutanů sumaterských. Dvanáctiletý samec Padang zvaný Pady přijel do Prahy ve čtvrtek 28. října z britského Chesteru. V Zoo Praha se stane základem nového chovného páru. S budoucí partnerkou Mawar nahradí současnou dvojici orangutanů sumaterských - samce Kamu a samici Upitu, kteří již nemají společně šanci na další rozmnožení.

„Transport Padanga začal v úterý odpoledne, do zoo dorazil přepravní kamion v noci ze středy na čtvrtek. Vykládání proběhlo ve čtvrtek ráno, mezi sedmou a půl devátou,“ popisuje dění kurátor savců Pavel Brandl. „Pady spolupracoval, přešel z bedny do bedny jen s malým váháním. V novém prostředí pije bez problémů, během dne se i najedl kousky ovoce.“

Padang strávil první den v malé ložnici. Nicméně chovatelé věří, že již během pátku by se mohl seznámit s prostornou expozicí Indonéské džungle. V následujících dnech pak nového samce čeká přivykání na vrchní chovatelku zoo-praha-padang-v-transportnim-boxuDenisu Ryškovou.

V blízké době přibude k Padangovi samice Mawar. Ta přijede ze zoologické zahrady na ostrově Jersey, který leží mezi Francií a Británií v Lamanšském průlivu. Do pražské zoo se nastěhuje i se svou pětiletou dcerou.

Pražskou zoo opustí samice Upita - výměnou půjde do Jersey. Devětatřicetiletý pražský rodák Kama v Zoo Praha zůstane. Aby však soužití Kamy a nového páru nebylo problematické, bude mít v pavilonu Indonéská džungle vyčleněný svůj vlastní prostor.

Smyslem výměny chovného páru je snaha o rozšíření skupiny orangutanů sumaterských v Zoo Praha. Zatím je ale ještě předčasné odhadovat, kdy by se Pražané mohli dočkat nových přírůstků.

Orangutany sumaterské chová pražská zoo od roku 1961. Samec Kama byl prvním orangutanem, který se narodil v historii zoologických zahrad v tehdejším Československu. Orangutani sumaterští patří ke kriticky ohroženému poddruhu lidoopů. Podle posledních odhadů žije na Sumatře méně než 5.000 jedinců. Důvodem je těžba dřeva zakládání plantáží palmy olejné a výstavba silnic.

FOTO – Do Zoo Praha přicestoval orangutaní samec Padang (foto: Petr Rošický)


Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Orangutani
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky