Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Kdy se slaví Halloween v roce 2017?Kdy se slaví Halloween v roce 2017? Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 22.10. 2017
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pocta Králi komiků v Zoo Praha

6. 05. 2011 | ZOO Praha
V pražské zoo bude o víkendu odhalena pamětní deska Vlasty Buriana a jeho lachtanů.

Vlasta Burian daroval v roce 1934 Zoo Praha její první lachtany – Batula a Hýtu. Návštěvníci si budou moci připomenout tuto významnou událost v sobotu 7. května.

„Vlasta Burian prý míval pražskou zoo moc rád a často sem chodíval. Kalifornští lachtani, které pořídil z Ameriky prostřednictvím německého obchodníka Hagenbecka, pak návštěvníkům zoo rozdávali stejné dávky zábavy a radosti jako Burian svým divákům z jeviště a filmového plátna,” uvedl Miroslav Bobek ředitel Zoo Praha. “Abychom si Krále komiků a jeho skutečně ojedinělý dar připomněli, odhalíme v sobotu 7. května ve 13 hodin jeho pamětní desku u expozice lachtanů.”

Pamětní bronzovou desku darovala pražské zoo Společnost Vlasty Buriana. Její slavnostní odhalení proběhne nejen za účasti Pavla Holíka z této společnosti, ale i ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka a spisovatele Ondřeje Suchého.

Ve 13.30 symbolicky poděkují Králi komiků za jeho mecenášství také současní lachtani, chovaní v Zoo Praha - samec Meloun, samice Julinka, Abeba a Bára -, kteří předvedou svůj um v rámci komentovaného cvičení.

Slavnostní akci, která probíhá v rámci oslav 80. výročí Zoo Praha, dále ve 14 hodin obohatí autogramiáda knihy Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské zoo v prostorách Vzdělávacího centra.

Foto: Lachtany Batula a Hýtu připomíná Zoo Praha mj. kampaní k 80. výročí svého založení (foto: R. Pavlovič)Zdroj: ZOO Praha

Mirka Bali
ChytráŽena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Hromada zlaťáků