Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pejsek a Nadílka z nebe

5. 02. 2011 | Vaše příběhy

Pejsek

Má kamarádka chtěla svým dětem pořídit pejska. Ale jaké plemeno zvolit? Nakonec zvítězilo oblíbené plemeno yorkšírského teriéra, malého a přítulného pejska, v dnešní době tolik rozšířeného. Jednoho dne přinesla malou kuličku, která si ihned získala srdce celé rodiny.

     Zhruba po měsíci chtěla upéct kuře k nedělnímu obědu. Přišla k přeplněnému mrazáku a vybírala z něj kuře. Čtyřnohý kamarád dole zvědavě hleděl vzhůru. V tu chvíli vypadl z mrazáku  zmrzlý pták rovnou na pejska. Yorkšír úraz nepřežil. Kamarádka si nevěděla rady, jak úmrtí pejska oznámit dětem. Nalhala jim proto, že pejska si na pár dní odvezli babička s dědou. Mezitím pořídila nového yorkšíráčka. Děti nic nepoznaly. Čas letěl a rodina se vydala na dovolenou na jižní Moravu. Samozřejmě jeli s pejskem. Při jedné „venčící“ přestávce se pejsek rozběhl do nedalekého křoví na kraji pole. V tu chvíli přiletělo káně, nebo to možná byl i jiný dravec, a milého pejska odneslo. Rodina pejska oplakala a přísahali, že si už pejska nepořídí. Dva yorkšíráci přišli na 12 000,- korun a oba skončili velice smutně. Při jedné návštěvě útulku se ale dětem zalíbil krásný kříženec. Děti přemluvily maminku a Alík, jak pejska pojmenovali, žije v rodině už pět let a těší se dobrému zdraví.

     Opravdu je důležité vědět, jakého psa si pořídit...  

 

Nadílka z nebe


     Před Vánoci jsem navštívila kamarádku. Do Štědrého dne chybělo pár dní, tak jsme se dohodly, že se zajdeme podívat po dárcích, projdeme se po městě atd. Ale nejdřív jsme si daly u ní kávu. Kamarádka má dvě děti, které si před časem vyprosily zakrslého králíka. A jak už to bývá, přešla péče o králíka na kamarádku. Toho dne jsem si sedla u kamarádky v kuchyni, kde byla i klec pro králíka, a kamarádka postavila vodu na kávu. Mezitím vyčistila milému ušákovi klec, a aby použitá podestýlka v bytě nesmrděla, dala igelitku s jejím obsahem ven na parapet okna. Igelitku přivřela rámem okna s tím, že až půjdeme ven, vezmeme ji  s sebou.

     Povídaly jsme si, pily kávu, řešily výběr dárků, pečení, úklid i problémy s dětmi.

Pak jsme šly projít obchody, abychom to stihly, než se děti vrátí ze školy. Na igelitku jsme obě úplně zapomněly. Když se pak kamarádka vrátila domů, byl před vchodem nezvyklý nepořádek. Rozčílilo ji, že takto před Vánoci si někdo dovolí dělat nepořádek přímo před domem, kde bydlí lidé. Když ale přišla domů, vzpomněla si na igelitovou tašku za oknem. Otevřela okno, ale našla za ním jen utržené uši z tašky. Rázem jí došlo, odkud pramení nepořádek před domem. Když jí ještě ten den vyprávěla sousedka, že vzduchem létala jakási špína a padala jí i na okna, která už měla umytá a ozdobená na svátky, kamarádka se raději nepřiznala. Od té doby už ale není líná a použitou podestýlku běží vyhodit do kontejneru ihned, jak vyčistí klec.   

 

Kapucínek K. – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
A neplačte nad pejsky.
Své psy si hlídejte a starejte se o ně, jak nejlíp umíte.
Hezky napsáno.
Obrázek uživatelky
profil
moc a moc smutný příběh až úplSmajlíkSmajlíkně neuvěřitelné!!!
Obrázek uživatelky
profil
to je smutné s těmi jorkšírky, já mám jorkšírku už skoro 3 roky a dávám si pozor, když vidím nějakého dravce, tak si ji radši chytnuSmajlíkale ona naštěstí běhá pořád za naší labradorkou, tak má ochránceSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
- krásný, až neuvěřitelný příběh.
Nadílka z nebe - dobře napsané. Taky bych se měla strach přiznatSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles