Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Opičí týden v zoo Ústí nad Labem

15. 04. 2011 | ZOO Ústí nad L.

Již v pondělí 18. dubna 2011 se ústecká zoologická zahrada připojí ke společné akci většiny evropských zoologických zahrad, které se účastní kampaně Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií na ochranu a záchranu velkých primátů EAZA Ape Campaign 2010/2011.


Sedm (+ jeden :)) dnů od 18. do 25. dubna s příhodným názvem „Opičí týden v zoo“ bude tématicky věnován lidoopům a gibonům. V první části týdne je připravena nabídka pro školy, kdy se žáci mohou zúčastnit nového výukového programu na téma velcí primáti. Tento program jako jediný není zpoplatněný, takže děti platí pouze vstupné do zoo.


mezinárodní den zeměOd čtvrtka 21. dubna mají školáci velikonoční prázdniny, takže rodiny s dětmi mohou využít zábavné putování s Ňuňákovic rodinkou a na pěti stanovištích ve spodní části zoo si vyzkoušet různé lidoopí dovednosti. Celá cesta je lemována komiksem, který ve spolupráci s výtvarníkem Danem Černým připravují pracovníci zoo každý měsíc na webových stránkách zoo s úmyslem přiblížit vážnou problematiku odlehčeným způsobem.


Vyvrcholením Opičího týdne se však stane sobota 23. dubna, kdy se u příležitosti Mezinárodního dne Země koná tématický program jednak v areálu zoo (od 10:00 hodin – stanoviště žáků vybraných ZŠ s prezentacemi a aktivitami a soutěže neštěmických skautů), jednak od 13:00 hodin u restaurace Koliba. Zde mohou návštěvníci podívat na divadelní představení žáků ZŠ, vystoupení hudebně-taneční skupiny Taratibu či na představení Divadla V Pytli Petra Stolaře.


Na závěr proběhnou křtiny mláděte velblouda dvouhrbého, kmotrem a hostem dne bude Tomio Okamura. Vzhledem k tomu, že Mezinárodní den Země se týká i ochrany naší přírody, každý, kdo přinese starý elektrospotřebič, získá pod záštitou partnera akce – společnosti Elektrowin, 50 Kč slevu na vstupném do zoo.


Zdroj: ZOO Ústí nad Labem


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Hromada zlaťáků