Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nilgau mají dvojčata

4. 09. 2010 | ZOO Ústí nad L.

Zajímavý druh asijské antilopy nilgau pestrý potěšil chovatele v ústecké zoologické zahradě přírůstkem v podobě dvojčat. V neděli 8. srpna porodila samice Jenny dvě zdravá mláďata, samečka a samičku.

U tohoto druhu nejsou sice odchovy dvojčat vzácností, ale i přesto chovatelé s radostí zaznamenali ráno po příchodu do stáje dvě zdravá, již očištěná mláďata. U Jenny se jednalo o druhý úspěšný porod, v loňském roce měla premiéru, kdy se jí pro změnu narodili dva kluci. Mláďata jsou sice krátce po porodu schopná postavit se na dlouhé, zpočátku nejisté nožky a následovat matku, ale patří k tzv. odkládacím typům kopytníků. Matka je v prvních dnech života nechává odpočívat v úkrytu na bezpečném místě a pravidelně se k nim vrací na kojení a kontakt.

Kromě samice Jenny tvoří ústecké stádo patnáctiletý samec Ford, který je otcem dvojčat a který pochází ze Zoo Bojnice. Tříletá samice Wendy se narodila v plzeňské zoo a v roce 2009 měla své první mládě, samičku Lailu, která spolu s loňským samečkem Jagem doplňuje sedmihlavé stádo. Návštěvníci je po celou letní sezónu od dubna do října mohou vidět ve velkém travnatém výběhu pod horní pokladnou, v zimních měsících tráví tyto otužilé antilopy ve výběhu méně času a na noc se uchylují do kryté stáje, kde se teplota pohybuje mezi 10 – 12°C.

Pro tento druh antilop jsou charakteristické černobílé proužky, které mají nad kopýtky, takže to vypadá, jako by chodily v ponožkách. Vyznačují se pohlavním dimorfismem, kdy je na první pohled patrný rozdíl mezi oběma pohlavími. Samci jsou černošedí a na hlavě mají rovné růžky, samice jsou bezrohé a mají světle hnědé pískové zbarvení.

Nilgau pestrý dříve patřil mezi časté chovance českých zoologických zahrad, ale v současné době je kromě ústecké zoo mohou návštěvníci vidět pouze v Zoo Plzeň a Zoo Zlín. Pro ústeckou zoo je chov tohoto druhu dlouhodobou záležitostí, datuje se k počátku 70. let minulého století a za téměř 40 let chovu se zde narodilo celkem 54 mláďat.

 

Zdroj: Zoo Ústí nad Labem

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Kraslice