Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nebojácná samice Bikira

7. 12. 2010 | ZOO Praha
Skupian pražských goril se dnes poprvé setkala s novou samicí z irského Belfastu. Po klidném entrée došlo i na rvačku. Vlastním tělem chránil stříbrohřbetý samec Richard samici Bikiru, která se v úterý 7. prosince po 10. hodině poprvé bez mříží setkala s celou gorilí rodinou v pražské zoo.

Samice Shinda, Kijivu a Kamba nejdříve Bikiru z povzdálí zvědavě okukovaly. Jako první se k ní odvážila přiblížit Moja. „Poté, co se samice posilnily vločkami a kousky zelí a jiné zeleniny, kterou jim chovatelé rozmístili v pavilonu, začaly se strhávat drobné potyčky. Zvláště Shinda se snažila vůči nové samici vymezit,“ popisuje dění Pavel Brandl, kurátor savců v Zoo Praha. „Postojem a bušením na hruď dokazovala svou dominanci. Proti Bikiře se několikrát hrozivě rozběhla.“

zoo-praha-bikira-poprve-s-prazskymi-gorilamiDalší, kdo vířil sváry, byla teprve šestiletá, ale sebevědomá Moja. „ Ta je v pubertálním věku a zkouší, co všechno jí projde. Ve skupině má jako mládě výsadní postavení. A jakmile se po ní Bikira ohnala, začala ji skupina samic pochopitelně bránit," vysvětluje dále Brandl. Veškeré potyčky však s přehledem uklidňoval samec Richard.

Odpoledne byla situace již bezkonfliktní.  Mláďata Tatu a Kiburi si dokonce troufla opustit hřbet samic Kijivu a Kamby. Kolem třetí hodiny se všechny gorily nechaly individuálně nakrmit.

Hierarchii ve skupině si budou gorily ujasňovat ještě několik dní, možná i celý týden. Provoz pavilonu nebude však uzavřen. Návštěvníci pražské zoo si tak budou moci prohlédnout samici Bikiru ve skupině například v neděli 12. prosince, kdy se v zoo uskuteční oslava 6. narozenin samičky Moji (viz strana 2).


FOTO: Bikira poprvé mezi pražskými gorilami (foto: Rostislav Stach)

Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Nebojácná samice Bikira:

Nebojácná samice Bikira
Nebojácná samice Bikira
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !