Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 16.12. 2017
Dnes má svátek Albína
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Naše kočičí vánoční návštěva

15. 01. 2011 | Vaše příběhy
S mým manželem máme oba rádi od dětství kočky. Já už jako malá holčička, když jsem chodila ze školky, tak jsem mámu prosila, aby mě vodila zpátky domů delší trasou – takzvanou „kočičí ulicí“. Byla to ulice s rodinnými domky se zahradou a tak se mi vždy poštěstilo potkat a pohladit si nějakou kočičku.

Domů mi kočku nikdy nedovolili, protože jsme bydleli v bytě a moje máma v dětství kočky doma měla a do bytu je vzhledem k utrpěným ztrátám nechtěla. Manžel, ten v rodinném domku přímo vyrůstal, takže kočky jeden čas dokonce měli. Nyní jsme spolu (tehdy ještě svobodní a bezdětní) bydleli v malém bytě, takže žádná taková kočička by se k nám asi nevešla.

A oba jsme chodili do práce, takže by byla buď celý den venku nebo zavřená doma. No ale jednou o Vánocích jsme se vraceli z vánočních návštěv, venku byla spousta sněhu a příšerně mrzlo, protože už bylo docela pozdě večer  a před naším domem mňoukala krásná mourovatá kočka. Prohlédli jsme si ji a vypadala dobře živená, takže se spíš někomu ztratila, než že by ji někdo vyhodil na mráz.

Přemýšleli jsme - vzít ji dovnitř či nevzít, aby venku nezmrzla, ale zase, co když ji někdo hledá. A nakonec to ona vyřešila za nás a vlezla do domu s námi. Bez ostychu vlezla i k nám do bytu. Tam jsme jí zkoušeli dát jídlo a mlíčko, ale asi skutečně nestrádala, protože si nevzala vůbec nic. Pak nám prozkoumala byt a nejvíc se jí líbil vánoční stromek.

Nakonec ho několikrát málem shodila, takže bylo jasné, že přes noc tady s námi být nemůže. Jinak to náš vánoční stromek a možná i jiné věci nepřežijí. Tak jsme se s ní opět rozloučili – trošku s obavami, ale když jsme otevřeli dveře, tak  šla sama, takže asi opravdu byla odněkud ze sousedství a k nám šla jen ze zvědavosti. Už jsme ji potom nikdy neviděli, ale moc rádi na ni vzpomínáme - zejména vždy o Vánocích. Teď už nám ale místo kočičky kolem stromečku pobíhají dvě děti.


Autor: vlnka007
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Věděli jsme, že je sousedů. Prošla bytem - popadla moje klubíčko od pletení a utekla. Já běžela za ní,protože to nebylo jen volné klubko, ale na konci byl rozdělaný svetr. Honila jsem jí po zahradě, kolem stromů, keřů a slunečnic, které obmotávala. Čekala jsem, kdy přeskočí zeď a já prohraju!
Pak jí to přestalo bavit, a já sledovala její klikatou cestu a namotávala.... trvalo mi to snad 1/4 hodiny. Jestli mě někdo viděl z oken, asi byl vyjevený co to na zahradě vyvádím.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles