Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Naše kočičí vánoční návštěva

15. 01. 2011 | Vaše příběhy
S mým manželem máme oba rádi od dětství kočky. Já už jako malá holčička, když jsem chodila ze školky, tak jsem mámu prosila, aby mě vodila zpátky domů delší trasou – takzvanou „kočičí ulicí“. Byla to ulice s rodinnými domky se zahradou a tak se mi vždy poštěstilo potkat a pohladit si nějakou kočičku.

Domů mi kočku nikdy nedovolili, protože jsme bydleli v bytě a moje máma v dětství kočky doma měla a do bytu je vzhledem k utrpěným ztrátám nechtěla. Manžel, ten v rodinném domku přímo vyrůstal, takže kočky jeden čas dokonce měli. Nyní jsme spolu (tehdy ještě svobodní a bezdětní) bydleli v malém bytě, takže žádná taková kočička by se k nám asi nevešla.

A oba jsme chodili do práce, takže by byla buď celý den venku nebo zavřená doma. No ale jednou o Vánocích jsme se vraceli z vánočních návštěv, venku byla spousta sněhu a příšerně mrzlo, protože už bylo docela pozdě večer  a před naším domem mňoukala krásná mourovatá kočka. Prohlédli jsme si ji a vypadala dobře živená, takže se spíš někomu ztratila, než že by ji někdo vyhodil na mráz.

Přemýšleli jsme - vzít ji dovnitř či nevzít, aby venku nezmrzla, ale zase, co když ji někdo hledá. A nakonec to ona vyřešila za nás a vlezla do domu s námi. Bez ostychu vlezla i k nám do bytu. Tam jsme jí zkoušeli dát jídlo a mlíčko, ale asi skutečně nestrádala, protože si nevzala vůbec nic. Pak nám prozkoumala byt a nejvíc se jí líbil vánoční stromek.

Nakonec ho několikrát málem shodila, takže bylo jasné, že přes noc tady s námi být nemůže. Jinak to náš vánoční stromek a možná i jiné věci nepřežijí. Tak jsme se s ní opět rozloučili – trošku s obavami, ale když jsme otevřeli dveře, tak  šla sama, takže asi opravdu byla odněkud ze sousedství a k nám šla jen ze zvědavosti. Už jsme ji potom nikdy neviděli, ale moc rádi na ni vzpomínáme - zejména vždy o Vánocích. Teď už nám ale místo kočičky kolem stromečku pobíhají dvě děti.


Autor: vlnka007
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Věděli jsme, že je sousedů. Prošla bytem - popadla moje klubíčko od pletení a utekla. Já běžela za ní,protože to nebylo jen volné klubko, ale na konci byl rozdělaný svetr. Honila jsem jí po zahradě, kolem stromů, keřů a slunečnic, které obmotávala. Čekala jsem, kdy přeskočí zeď a já prohraju!
Pak jí to přestalo bavit, a já sledovala její klikatou cestu a namotávala.... trvalo mi to snad 1/4 hodiny. Jestli mě někdo viděl z oken, asi byl vyjevený co to na zahradě vyvádím.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles