Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Moje první morčátko Bublinka

13. 04. 2011 | Vaše příběhy
Stalo se to asi před třemi roky. Měli jsme 5 koček a jednoho psa, a tak mamka domů žádné další zvíře nechtěla. Optala jsem se, co chovala ona, když byla mladší a ona mi řekla, že morčata. Také jsem chtěla chovat morčátko a tak jsem mamku tak dlouho přemlouvala, až nakonec povolila. Bráška chtěl hned také a tak jsme asi za týden jeli do Globusu.

Chtěla jsem holčičku a bráška kluka, abychom pak mohli prodávat mladé. Také jsme chtěli krátkosrsté a tak nám ho paní prodavačka pomohla vybrat. Měla jsem z ní obrovskou radost. Stále jsem se rozmýšlela, které jméno jí dám. Nakonec mě napadlo jméno Bublinka.

Měla nádherný kukuč a vypadala i celkově krásně, tak jsem se jí rozhodla dát jméno Bublinka. Bráška tomu svému dal jméno Bobík. Moc ráda jsem ji nosila v krabici domů a dávala si ji na sebe. Bublinka ležela, i když ještě byla ostražitá. Nebyla zvyklá být doma a tak se ze začátku trochu bála. Když o malinko povyrostla, už u mě jedla okurku, mrkvičku, salát, jablíčko i piškot. Jak ale postupně rostla, tak jí rostly i chlupy, až nabyly alespoň deseti centimetrů. I na hlavě se jí i čupřinka změnila na takovou rozčepýřenou. Zjistili jsme tedy, že se paní prodavačka v obchodě spletla a dala nám místo krátkosrstého morčátka, dlouhosrsté rozetové. Měla jsem z ní ale ještě větší radost. S Bublinkou jsme byly nerozlučné kamarádky. Když už vyrostla v dospělou morčecí slečnu, ležela u mě jako pejsek. Prostě jsem si ji dala na sebe a ona se skulila do klubíčka a dovedla u mě spinkat nekonečné hodiny.

Třetím rokem se jí ale přihodila taková věc, s kterou nikdo nepočítal. Bylo to 1 týden a 1 den před Vánocemi. Bublinka začala hubnout, i když jsme ji pravidelně krmili a dávali zeleninku, a ani nevyměšovala stolici. Někdo radil, ať jí dáme do koutku tlamičky malinko slunečnicového oleje. Bohužel to nepomohlo. Bublinka byla velmi nemocná a do druhého dne zemřela. To už byl jen týden do Vánoc a já v tu chvíli neměla chuť slavit Vánoce. Nechtěla jsem ani dárky. Jen kdyby se Bublinka mohla vrátit a vše by bylo jako dřív. Když jsem si na ni vzpomněla, tak se mi chtělo brečet. Kdykoliv jsem si vzpomněla, jaký měla kukuč, jak krásně u mě spinkala, jak u mě jedla zeleninu a ovoce. Asi týden na to zemřel i Bobík. Tak to byl příběh o mojí 1. opravdové  morčecí kamarádce. Byla jedinečná a já vím, že už nikdy nebudu mít tak úžasné morčátko. Na celém světě byla pro mě jen ona a žádná jiná. Moje jedinečné morčátko Bublinka. Moc se mi po ní stýská. Pá, Bublinko, posílám ti pusinku a slibuji, že na tebe nikdy v životě nezapomenu. A doufám, že se jednou tam nahoře setkáme.


Autor: fričounek

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
dovedu si představit, jak to bolí přijít o někoho, koho máš moc ráda, ale takový je život. Kdyby sis pořídila novou Bublinku, určitě bys ji měla stejně ráda jako tu první. Rodiče přijdou o děcko, nikdy na něj nezapomenou, ale když se jim narodí další děťátko, dají mu stejnou - ne-li - větší lásku,než tomu prvnímu. Přeji, abys už nesmutnila a radovala se z každého okamžiku žití.SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles