Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.01. 2018
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mládě mandrilů se má k světu

22. 10. 2010 | ZOO Ústí nad L.

Přesně měsíc života má za sebou mládě mandrila rýholícího, které se narodilo v ústecké zoologické zahradě třináctileté samici Jarmile. Je to v pořadí již čtvrté mládě, které posílilo početní stavy těchto pestře zbarvených afrických primátů od doby, kdy došlo k sestavení nové skupiny v roce 2005. Tehdy zoo získala nového samce Alberta z francouzské zoo Plaisance du Touch, kterému bylo tehdy sedm let.

Albert si své postavení vedoucího samce budoval několik let, prvního potomka zplodil až v 2009, tedy ve svých jedenácti letech. Kromě obou rodičů tvoří skupinu ještě tři další dospělé samice Gorila, Čára a Čarda a dvě loňská mláďata. Obě dvě mají slavné kmotry – samečka Jakalu křtila Jana Paulová a samička Gaia dostala jméno od zpěváka Martina Maxy.

Chov tohoto druhu je v ústecké zoo cenný i z historického hlediska, vždyť trvá nepřetržitě již 43 let! První zvířata přišla do zoo v roce 1967 a zvířatům se zde i dobře dařilo, včetně odchovů mláďat.

Albert je v pořadí teprve třetím samcem, který nahradil své dva předchůdce, oba se dožili vysokého věku. Dospělí samci budí zaslouženou pozornost díky svému pestrému zbarvení obličeje (i pozadí J), kde se střídá modrá, červená, žlutá, bílá i olivová barva. Samice jsou drobnější a jejich zbarvení je méně nápadné. Domovinou mandrilů je centrální Afrika, kde obývají přízemní patro tropického pralesa.

 

Zdroj: Zoo Ústí nad Labem

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !