Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mládě lvíčka v ZOO Ústí nad Labem

10. 03. 2011 | ZOO Ústí nad L.
Složitý odchov probíhal v posledních dnech u vzácných drápkatých opiček lvíčků zlatých, které chová ústecká zoologická zahrada v pavilonu exotária. Ve čtvrtek 24. února porodila samička dvě mláďata a chovatelé s napětím očekávali, jak se tentokrát zachová. V loňském roce totiž odchov probíhal poměrně dramaticky, protože samička byla nervózní a vyděšená, zjevně nevěděla, jak se chovat a jak o mládě pečovat.

Tehdy to chovatelé přičítali její nezkušenosti, protože se jednalo o její první, resp. druhý porod. Bohužel, i letos se situace opakovala, v prvních dnech byla celá skupinka, tady dospělý pár i loňské mládě značně nervózní. Samička pobíhala, snažila se mláďata ze sebe sundat a nebylo jisté, zda je vůbec kojí. Bylo zoo-usti-nad-labem-mlade-lvicekpotřeba pozorného dohledu chovatelů, kteří ji chodili neustále kontrolovat. Kvůli zajištění většího klidu došlo k uzavření celého pavilonu, ale i přesto jedno mládě nepřežilo. Trvalo zhruba týden, než se chování všech opiček zklidnilo a situace se stabilizovala. V současné době se o mládě v péči střídají všichni tři členové skupiny – samice je má většinou jen na kojení a krátkou dobu poté, samec a starší mládě se střídají v nošení.

Lvíčkové zlatí patří k velice atraktivním chovancům zoologických zahrad. Své jméno dostali díky svému zlatavému zbarvení a díky dlouhým chlupům na hlavě, které skutečně připomínají lví hřívu. Jejich domovinou je pouze malá oblast brazilských tropických deštných pralesů na východním pobřeží Jižní Ameriky. Jsou zapsáni v Mezinárodní červené knize ohrožených druhů v kategorii „ohrožený“, kam byli v roce 2003 přeřazeni z kategorie „kriticky ohrožený“. O stabilizaci populačního trendu se zasloužily zejména dlouhodobé ochranářské aktivity a iniciativy, které se datují již od 60. let minulého století. V současné době jsou počty lvíčků ve volné přírodě odhadovány na cca 1.000 jedinců. Největší hrozbu pro ně představuje kácení tropických pralesů a také obchod s domácími mazlíčky.

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Mládě lvíčka v ZOO Ústí nad Labem:

Mládě lvíčka v ZOO Ústí nad Labem
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Jsem z Ustí nad labem a tak chodíme několikrát do roka s vnučkou.Zoo je moc pěkná a tak tam chodíme rády.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky