Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mládě lvíčka v ZOO Ústí nad Labem

10. 03. 2011 | ZOO Ústí nad L.
Složitý odchov probíhal v posledních dnech u vzácných drápkatých opiček lvíčků zlatých, které chová ústecká zoologická zahrada v pavilonu exotária. Ve čtvrtek 24. února porodila samička dvě mláďata a chovatelé s napětím očekávali, jak se tentokrát zachová. V loňském roce totiž odchov probíhal poměrně dramaticky, protože samička byla nervózní a vyděšená, zjevně nevěděla, jak se chovat a jak o mládě pečovat.

Tehdy to chovatelé přičítali její nezkušenosti, protože se jednalo o její první, resp. druhý porod. Bohužel, i letos se situace opakovala, v prvních dnech byla celá skupinka, tady dospělý pár i loňské mládě značně nervózní. Samička pobíhala, snažila se mláďata ze sebe sundat a nebylo jisté, zda je vůbec kojí. Bylo zoo-usti-nad-labem-mlade-lvicekpotřeba pozorného dohledu chovatelů, kteří ji chodili neustále kontrolovat. Kvůli zajištění většího klidu došlo k uzavření celého pavilonu, ale i přesto jedno mládě nepřežilo. Trvalo zhruba týden, než se chování všech opiček zklidnilo a situace se stabilizovala. V současné době se o mládě v péči střídají všichni tři členové skupiny – samice je má většinou jen na kojení a krátkou dobu poté, samec a starší mládě se střídají v nošení.

Lvíčkové zlatí patří k velice atraktivním chovancům zoologických zahrad. Své jméno dostali díky svému zlatavému zbarvení a díky dlouhým chlupům na hlavě, které skutečně připomínají lví hřívu. Jejich domovinou je pouze malá oblast brazilských tropických deštných pralesů na východním pobřeží Jižní Ameriky. Jsou zapsáni v Mezinárodní červené knize ohrožených druhů v kategorii „ohrožený“, kam byli v roce 2003 přeřazeni z kategorie „kriticky ohrožený“. O stabilizaci populačního trendu se zasloužily zejména dlouhodobé ochranářské aktivity a iniciativy, které se datují již od 60. let minulého století. V současné době jsou počty lvíčků ve volné přírodě odhadovány na cca 1.000 jedinců. Největší hrozbu pro ně představuje kácení tropických pralesů a také obchod s domácími mazlíčky.

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Mládě lvíčka v ZOO Ústí nad Labem:

Mládě lvíčka v ZOO Ústí nad Labem
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Jsem z Ustí nad labem a tak chodíme několikrát do roka s vnučkou.Zoo je moc pěkná a tak tam chodíme rády.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Mašle