Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mládě lemurů kata

5. 04. 2011 | ZOO Ústí nad L.
Další mládě, které se narodilo v pavilonu exotária, patří madagaskarským primátům, a to lemurům kata. Ti se díky kreslenému filmu Magdagaskar stali velice populárními zvířaty zejména u dětí. Ve čtvrtek 17. března se samičce jménem Běta narodil potomek, jehož pohlaví dosud není známo. Jeho narození přivítali s nadšením také ostatní členové, neboť lemuři jsou velice společenská zvířata a pokud skupina funguje tak, jak má, podílejí se na výchově i ostatní jedinci.

Nynější ústecká skupina byla sestavena v roce 2008 a skládá se z dospělého samce z pražské zoo a tří samic ze Zoo Jihlava. K tomu je nutné připočítat ještě jednu samičku odchovanou v roce 2009 a samečka z loňského roku, jejich matkou zoo-usti-nad-labem-mlade-lemur-kata-je také Běta, takže toto je již její třetí mládě.

Lemuři kata jsou nejběžnějším druhem lemurů chovaných v zoologických zahradách, ale v jejich přirozeném prostředí – pralesních a křovinatých oblastech jižního a jihozápadního Madagaskaru jejich početní stavy klesají. V Evropě je jejich chov centrálně řízen italskou zoologickou zahradou Parco Natura Viva Bussolengo, kde je také vedena Evropská plemenná kniha. Jako jediný druh lemurů žijí katy ve velkých skupinách, je pro ně typický dlouhý černobíle pruhovaný ocas, který jim slouží k optické a pachové signalizaci. V zoologických zahradách je návštěvníci mohou často sledovat, jak sedí vzpřímeně s rozpaženými předními končetinami a sluní se.

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Mládě lemurů kata:

Mládě lemurů kata
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !