Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mládě krajty královské

22. 07. 2010 | ZOO Ústí nad L.
Úspěšný odchov u krajt královských zaznamenala nyní ústecká zoo. Odchov byl záležitostí několika měsíců, neboť v polovině dubna nakladla samice v horní části terária pět vajec s kožovitou skořápkou. Krajty jsou výjimeční hadi v tom, že se o svoje vejce starají, zahřívají je jemnými záškuby svalů až do doby vylíhnutí mláďat.

Ústečtí chovatelé se tedy rozhodli, že odchov bude probíhat přirozeným způsobem (druhý způsob – častější – je umístěním do speciální líhně za dodržení určité teploty a vlhkosti). Samec byl po snesení vajec od samice oddělen. Po devíti týdnech (29. června) se vylíhla jedna krajta, ostatní vajíčka se již během inkubace jevila jako neoplozená. Mládě, které měřilo cca 15 cm, chovatelé ještě několik dní nechali u matky, ale na začátku července je již oddělili do samostatného terária. Po třech týdnech se malá krajta poprvé svlékla, v této době se také poprvé krmí potravou odpovídající velikosti, což jsou holátka krmných hlodavců.

Tento odchov je pro zoo velice cenný, neboť u tohoto druhu není příliš běžný, navíc je v novodobé historii zoo vůbec první. Další radost je z přirozeného způsobu odchovu, který se zde povedl.

Tyto krajty královské chová ústecká zoo již několik let. V roce 2004 přišla od soukromého chovatele samice a v roce 2009 samec nalezený Městskou policií. Jejich domovem je západní a střední Afrika, dorůstá velikosti do 190 cm. Patří mezi tzv. škrtiče, kteří svoji kořist obtáčejí smyčkami těla a udusí ji.

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Mládě krajty královské:

Mládě krajty královské
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !